Ako si nájsť toho najlepšieho chlapa?

Chcem sa ťa spýtať jednu odvážnu otázku.

Smiem?

Koľko nových chlapov spoznávaš v priemere za týždeň?

A keď hovorím “spoznávaš”, mám tým na mysli úplne normálnu interakciu medzi dvoma osobami opačného pohlavia. Živými.

Pozeráte si do očí, otvárate ústa, z ktorých vychádzajú slová, a bavíte sa v rozmedzí niekoľkých minút až hodín.

Tým teda nemyslím len lajkovanie fotiek toho tvojho nového objavu dúfajúc, že ti on napíše prvý či pokukovanie po fešákoch v nádeji, že si ťa všimnú a prídu sa s tebou sami zoznámiť.

Ak je tvoja odpoveď “žiadneho” či “tak jedného-dvoch”, ako dlho si myslíš, že ti bude trvať nájsť toho svojho pravého? Pána Božského?

 

Kľudne si to zrátajme

Povedzme, že spoznáš jedného nového chlapa každý týždeň, s ktorým sa začneš baviť. Ideálne, keď on naberie odvahu a osloví ťa prvý.

Ale nebuďme hneď pesimisti a nekazme si takto zhurta šance (keď vezmeme do úvahy odvahu dnešných chlapov).

Asi nemusím pokračovať ďalej, aby si pochopila, že tvoje šance sú dosť mizerné.

A aj keď narazíš na nejakého nového chlapa, tak len náhodou a nie preto, že si si ho ty cielene vybrala a pripravila si pôdu k tomu, aby sa práve on s tebou zoznámil.

Ale POZOR!

Toto sa teraz netýka len žien. Ale aj chlapov.

Viem, čo hovorím. Sám som bol jedným z nich a viem, ako to u nás je. Pracujem s chlapmi už vyše 5 rokov a nie je to s nimi ružové. Aj keď už prvé lastovičky štebocú.

Oni tak isto spoznávajú veľmi málo žien. Väčšinou po vás len pokukujú a nemajú gule na to, aby sa vám prihovorili.

A ak hej, tak častokrát to bývajú rôzne individuá bez štipky sebauvedomenia, ktoré by ste boli radšej, aby už boli čo najskôr preč a dali vám pokoj (ako ten, ktorý minule hodil fejkovú kľúčenku od bavoráka na bar, zdvihol si okuliare, nechutne si ťa premeral od päty až po uši a spýtal sa ťa, čo piješ).

 

„Príde, keď to najmenej čakáme”

„Ale veď lásku netreba znásilňovať. Ten pravý príde, keď to budeme najmenej čakať!” môžeš namietať.

Uverili sme, že zasiahne osud, nejaká vyššia moc, ktorá nás dá dokopy, keď bude ten správny čas, správne miesto a budeme na to pripravení.

Prdlajs!

To iba pozeráš priveľa hollywoodskych filmov a čítaš priveľa románov, kde do seba dvaja narazia na ceste do práce, ich pohľady sa stretnú, duše sa spoja, rozostúpi sa nebo a… pardon, nechal som sa uniesť.

Podobne ako vo filme Všetko alebo nič, kde do seba hlavní hrdinovia hneď v úvode narazili. Doslova. Krásny stereotyp.

A na toto potom čakáme.

Na osud. Šťastie. Náhodu.

 

Bude nutné zdvihnúť zadok

Pozri, je v poriadku, keď pracuješ na svojej kariére, stretávaš sa s kamoškami, cvakáš sa na Instagram, staráš sa o seba, chodíš do fitka, ku kaderníčke a kupuješ si nové sexi šaty (vieš, k tým novým prsiam), aby si si pritiahla toho najlepšieho možného chlapa a on si ťa všimol.

My chlapi ideme v prvom rade po výzore, povedzme si narovinu. A chápeš to správne.

Ale to nestačí.

Je nutné si pomedzi žitie tvojho života začať vytvárať príležitosti, aby si spoznávala nových chlapov. Budeš musieť ísť von a začať ich hľadať.

Pozor! Teraz nevravím, aby si ich ty nejako oslovovala a robila prvý krok. Prrr! O tom, ako to robiť správne, aby chlapi chodili prví vo veľkom za tebou, sa budeme baviť niekedy inokedy.

 

Čakanie na zázrak

Veľa žien však na niečo “čaká”. Čakajú na správny moment, správny čas, správnu príležitosť, správneho chlapa, pozitívne veštby v horoskope či tú správnu konšteláciu hviezd na oblohe.

Lenže sú iba dva scenáre, keď čakáš. Buď sa nestane nič, alebo sa stane niečo, čo nechceš (presne ako ten týpek s fejkovou kľúčenkou alebo tých 38 “Ahoj popíšeš?”, čo ti pristáli v schránke správ).

Spýtaj sa sama seba. Čakáš v tomto momente na “náhodu” alebo si aktívne vytváraš príležitosti?

Ja chápem, že ty nepotrebuješ spoznať množstvo chlapov. Stačí ti jeden, ktorý bude ako stvorený práve pre teba.

K tomu však najprv potrebuješ rozhodiť siete.

Povedzme, že si zaťažená na jedného chlapa. Ehm, teda na toho “pravého” pre teba. Mesiace. Roky.

Raz ťa chce, raz nie. Raz má nejakú inú. Spávate spolu. Potom zas nie. Aj by ťa chcel, ale… Neviete sa rozhýbať.

Lenže nemáš ho s kým porovnávať. Nemôžeš vedieť, či je ten správny. Ten najlepší možný pre teba. Na základe jednej možnosti.

Nakoniec ani pravdepodobne nebude. A ty sa budeš ešte dlho motať v začarovanom kruhu, frflať a mrnčať kamarátkam na kávičke, že ty nemáš šťastie na lásku a všetci chlapi sú rovnakí.

 

Jedna veľká párty

Keď chceš mať väčšiu šancu, aby si získala toho najlepšieho možného partnera k sebe, je nutné začať spoznávať viac chlapov, z ktorých si ho budeš môcť vybrať.

Nie jedného, nie dvoch. Ale obrovské množstvo.

Pretože čím viac ich spoznáš (nevravím, že máš s nimi rovno spať!), tým je pravdepodobnejšie, že medzi nimi nájdeš aj toho svojho princa.

Predstav si, že prídeš na veľkú zoznamovaciu párty, kde je sto chlapov v miestnosti. Rôzneho veku, rôzneho výzoru.

Z týchto sto chlapov, koľko si myslíš, že sa ti bude aspoň trochu páčiť a rada by si sa s nimi aspoň zoznámila? Možno 20?

A z týchto dvadsiatich sa ti bude páčiť asi tak desať natoľko, že by si im dala svoj kontakt a stretla si sa s nimi aj nabudúce.

Začína prituhovať. Čo myslíš, z týchto 10 chlapov, s koľkými tam bude dostatočná chémia, aby si ich chcela vidieť znovu?

S piatimi? A z týchto posledných 5 chlapov, s ktorými sa budeš stretávať naďalej, bude mooooožno 1, pri ktorom budeš strácať pojem o čase, budete si skvele rozumieť a bude sa najviac približovať tvojmu pánovi Božskému.

 

Na lásku treba dvoch

Mnohí by dokonca povedali, že aj tieto čísla sú príliš optimistické. Nezabúdajme však, že aj ty by si mala byť tá najlepšia možná žena pre neho, o ktorú bude mať aj on záujem.

Aj on má svoj “lievik”. Tým sa to ešte komplikuje. Určite sa ti stalo, že chlap, ktorého si chcela ty, nechcel teba, nemám pravdu? Na lásku treba dvoch.

A keď stretávaš 1 nového chlapa za týždeň, koľko si myslíš, že ti bude trvať, kým takého vhodného pre seba nájdeš?

Pri tomto počte zopár rokov až celý život.

Áno, možno na neho narazíš aj skôr. Čím je však tvoja predstava ideálneho chlapa konkrétnejšia, tým prísnejší je aj tvoj filter na nich (a určite si zachovaj svoje vysoké nároky, neznižuj z nich!) a budeš potrebovať spoznať množstvo chlapov, aby si ho medzi nimi našla.

Inak sa iba spoliehaš na šťastie a to je to isté, ako keby si na neho čakala.

Ono čakať, že ti čoskoro šťastie privedie do tvojho života tvojho vysnívaného, je presne ako vsádzanie tvojej finančnej budúcnosti na výhru v lotérii (dokonca s prvým tiketom, ktorý si kúpiš).

A ako už isto vieš, lotéria je dosť mizerný a veľmi nepravdepodobný spôsob, ako zbohatnúť.

 

Nalejme si konečne čistého

Od dnešných žien neustále počúvam rôzne sťažnosti na chlapov, ktoré ani zďaleka nie sú pravda (až na pár výnimiek, na ktoré z nejakého nevysvetliteľného dôvodu neustále narážaš).

Prečo si to myslím? Sám som chlap a za posledných 5 rokov prešli mojimi rukami tisícky chlapov. Mal som možnosť vidieť im do hlavy, zistiť ich skutočné túžby, aké ženy si hľadajú a čo vlastne chcú.

Chcem upriamiť pozornosť na zopár tvrdohlavých presvedčení o chlapoch, ktoré medzi ženami ešte stále kolujú a nerobia dobrotu:

  • Dnešní chlapi za veľa nestoja (alebo všetci dobrí muži sú buď zadaní, alebo teplí)
  • Chlapi chcú len tie hlúpe modelky s nafúknutými prsiami a kačacími perami
  • Chlapi sa boja tých inteligentných a schopných žien, ktoré majú vlastný rozum
  • Chlapi sa nechcú viazať, chcú si len užívať a mať sex

Žiaľ, každé z týchto tvrdení je len mýtus (a nebezpečný vírus), ktorý sa šíri. Častokrát slúžia len ako výhovorky, prečo sa ženám práve nedarí nájsť si schopného chlapa a ospravedlňujú si to týmto.

Áno, už si si niečím v živote a v láske prešla. Občas to bolí. Ale nie je rozumné prenášať tieto pocity na potenciálnych budúcich chlapov kvôli tomu, že ťa v minulosti niekto sklamal.

Nie, nie všetci chlapi sú rovnakí. Poznám ich viac ako ty, na to vsadím krk 🙂

Spravme takú malú dohodu, dobre?

Ak dáš bokom všetky tie negatívne presvedčenia o chlapoch a svoje minulé skúsenosti s nimi, pozrieš sa na to z nového uhla pohľadu a nedovolíš viac, aby ti tieto veci zatemňovali tvoj úsudok, odhalím ti všetky tajomstvá mužskej mysle.

Všetky. Aj tie dobré, aj tie zlé. Nebudem si dávať servítku pred ústa. Nerobil som to pri chlapoch, nebudem to robiť ani pri tebe.

Postupne ti odhalím, akí chlapi skutočne sú a aké ženy si hľadajú.

 

Predstavujem ti VZŤAHOVÝ LIEVIK

Už teda asi začínaš chápať, že na to, aby si nakoniec získala toho svojho “princa”, bude nutné spoznať množstvo chlapov, z ktorých nakoniec vzíde.

Ale do toho momentu bude musieť u teba najprv prejsť niekoľkými úrovňami. „Akými úrovňami?” pýtaš sa. Dobrá otázka!

Aby si to lepšie pochopila, čo tým mám na mysli, predstav si lievik.

Máš?

A teraz ho rozdeľ na 5 častí, teda 5 úrovní (piata je vzťah). Asi takto:

Do Úrovne 1 prídu všeeetci chlapi, ktorých spoznáš (to, ako na nich naraziť a kde ich hľadať budeme detailnejšie rozoberať v jednom z ďalších článkov). V tomto štádiu si najmenej vyberavá. Jednoducho sa zoznamuješ rad za radom. Nepreberáš. Proste sa bavíš. Všimni si, že je to najväčšia a najširšia oblasť. Čím viac chlapov spoznáš v prvej úrovni, tým lepšie. Z 3 chlapov budeš asi ťažko vyberať a filtrovať ich až do úrovne 5, všakže.

Do Úrovne 2 ďalej prejdú tí muži, ktorí ti prídu sympatickí a páčia sa ti. A ty sa páčiš im. Presne ako na tej zoznamovacej párty. Tí, s ktorými si sa zakecala a sú pre teba zaujímaví. Máš pri nich pocit, že “bude o čom”. Tak mu dáš na seba kontakt.

Do Úrovne 3 sa dostanú chlapi, s ktorými sa chceš aj reálne stretnúť a investovať do nich svoj čas a energiu. Možno je o teba taký záujem, že na niektorých nebudeš mať priestor ani chuť a aj keď si im dala svoj kontakt, tak to ďalej pokračovať nebude.

Do Úrovne 4 sa prepracujú len tí, ktorí ti budú stáť aj za viac ako len jedno stretnutie. Budete si rozumieť, budete sa spolu smiať, budeš pri ňom strácať pojem o čase a možno by z toho niečo mohlo byť. Kto vie. No a priťahuje ťa aj fyzicky natoľko, že by si s ním vedela predstaviť mať sex.

Výsadu prejsť do Úrovne 5 získajú nakoniec tí muži, ktorí budú po tomto všetkom najviac spĺňať predstavu tvojho pána Božského a budeš si s nimi vedieť predstaviť aj vzťah. A zároveň aj ty budeš ženou, ktorú si po svojom boku bude vedieť predstaviť on.

Dáva ti môj Vzťahový lievik zmysel? Ako sa budeš pozerať od tohto momentu na všetkých chlapov, s ktorými už teraz randíš a s ktorými ešte len budeš randiť?

 

Väčšina chlapov ale neprejde

No a po tomto sa ťa spýtam jediné. Ako môžeš vedieť, že ho chceš aj do vzťahu, keď neprešiel u teba všetkými 4 predchádzajúcimi úrovňami?

A keď si k tomu navyše prirátame aj to, že by to malo byť obojstranné? Teda ty by si mala tiež prejsť všetkými jeho úrovňami, aby si ho získala a skončili ste spolu.

Presne tak isto to bolo aj u mňa. Spoznal som za všetky tie roky stovky a tisíce žien osobne či na internete a tieto ženy sa dostali do mojej prvej úrovne.

Stretol som sa s vyše 150 ženami aj osobne a tie prešli úrovňou č.3.

No a tých, s ktorými som si vedel skutočne predstaviť aj niečo viac (dôraz na slovo skutočne) a dostali sa až do piatej úrovne, by som zrátal na prstoch jednej ruky.

 

99% chlapov nebude vhodných

Možno sa ešte stále snažíš o chlapa, ktorý ťa ani po rokoch nechce.

Muži, s ktorými si sa raz stretla či vyspala, sa ti už neozývajú a nemajú potrebu s tebou riešiť niečo viac.

Chlapovi, ktorý ti neustále hovorí, že on sa zmenil a už nebude riešiť popri tebe druhé a ty si jeho jediná, dávaš tridsiatu piatu šancu a znovu padneš na pusinku (slušne povedané).

No ty to skúšaš znova a znova.

Dúfam, že si už teraz ťukáš do čela a začína ti byť jasnejšie, akú blbosť robíš.

Vyše 99% chlapov, s ktorými sa kedy zoznámiš, budeš s nimi konverzovať, či stretneš sa s nimi aj opakovane, nebude pre teba vhodných.

A to je v poriadku!

Tvojím cieľom nie je zapáčiť sa každému a nie každý bude vyhovovať tebe. Ty hľadáš toho jedného, s ktorým prežiješ svoj život a splodíte spolu potomkov.

Toho, ktorý bude podľa tvojich predstáv a prejde všetkými tvojimi úrovňami.

To však nič nemení na tom, že k tomu, aby si ho našla, bude nutné neustále dopĺňať chlapov do prvej úrovne.

Teda chodiť medzi ľudí, vytvárať si príležitosti a zoznamovať sa.

 

Ktorý z nich to bude?

Prakticky nikdy nevieš, či ten, na ktorého sa usmeješ, alebo ten, ktorý sa ti ozve na Facebooku, bude tvoj priateľ, milenec, skvelý kamarát (ktorý bude mať nejakého sexi kamoša) alebo otec tvojich detí. A to je na tom to tajomné a krásne.

Presne tak isto som sa zoznámil s mojou ženou. Popri tom, ako som sa zoznamoval každý deň s novými ženami osobne či na internete, som jej spomedzi desiatok ďalších napísal v jeden večer na Pokeci. Rozhadzoval som siete. Romantické, ja viem.

Nakoniec prešla všetkými mojimi úrovňami až do momentu, kedy sme si povedali svoje áno. So stovkami a tisíckami žien mi to nevyšlo. No mám jednu, s ktorou to vyšlo a ktorá stojí za to.

Preto nebuď sklamaná, že ti to nevyjde s 99 mužmi, s ktorými sa zoznámiš. Ten jeden, na ktorého jeden deň narazíš (pretože budeš aktívne vyhľadávať príležitosti a budeš im dávať šancu spoznať ťa), bude stáť skutočne za to.

A ty v tom momente zabudneš na všetky “neúspechy” a “sklamania”. Pretože v tom momente to bude iba daň, ktorú si musela zaplatiť za to, aby si konečne spoznala jeho.

„Ale, kde sú všetci tí normálni, nezadaní a skvelí chlapi, ktorých mám spoznávať?” pýtaš sa.

Skvelá otázka.

V ďalšom článku na tomto blogu ti konečne odhalím, kde sa nachádzajú tí TOP chlapi pre teba (a ako zariadiš, aby oni spravili ten prvý krok – a to s radosťou).

P.S. Ak sa ti článok páčil a pomohol ti, pokojne ho zdieľaj na Facebooku so svojimi kamarátkami alebo ho pošli tej, ktorá tieto slová podľa teba práve teraz najviac potrebuje.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *