Toľko si investovala do seba a aj tak ti to s chlapom neklape?

Nedávno sa mi moja dlhoročná kamarátka sťažovala, že im to vo vzťahu už dlhšie neklape.

“Vieš, už to nie je také ako na začiatku. Často sa hádame a prestávame si rozumieť. Nevenuje sa mi. Chcem, aby sa trochu snažil a bojoval o mňa. Neviem, čo mám robiť, či ho mám nechať… ale keď ja ho ľúbim,” povzdychla si.

Spýtal som sa jej: “A čo si preto spravila ty, aby to bolo inak?”

“No, veď všetko! Snažím sa, upratujem, starám sa o domácnosť, vždy má všetko, čo treba, ale ako keby on nemusel nič…” dostala sa do obrannej pozície a začala útočiť.

Tu som ju zastavil.

Očividne, tento prístup nikam nevedie. Nikdy neviedol.

 

Moju kamarátku som poznal dobre

Poznal ju každý, kto sledoval posledné roky jej sociálne siete.

Užívala si život, vždy vyparádená, dokonale upravená… naoko vyzeralo všetko ideálne. Ale za dverami spálne a v jej vzťahu to bolo úplne naopak (pripomína ti to niečo?).

Zachytil som minule v jej storkách, ako videla vo výpredaji krásne šaty a povedala si, že tie musí mať! A ešte k tomu bola na ne zľava… no nekúp ich.

Nemusím ani hovoriť, že k tomu potrebovala aj nové topánky a kabelku…

Bola u kaderníčky (už druhýkrát v mesiaci) a pravdaže aj na nechty. Treba sa predsa udržiavať krásna.

Nemusím mať vešteckú guľu, aby som si tipol, že do toho mala ešte plno šminkov na nočnom stolíku či drogérie a kozmetiky na vani.

Do toho pravidelne fitko s trénerom a nebudem radšej ani spomínať Aperoly a Prossecá na letných terasách s rôznymi delikatesami na tanieri a víkendy vo wellnessoch.

Necháp ma zle, na tom nie je nič zlé. Popravde, je to skvelé!

Veď sám v knihe Žena snov vravím, aby bola žena aj vizuálne príťažlivá, sexi a udržiavala sa (pre chlapa) krásna.

 

Kde je potom problém?

Prečo jej to vo vzťahu neklape? (a to nie je prvýkrát)

Investuješ peniaze do nových šiat (hoci v zľave), topánok, kabeliek, doplnkov, kozmetiky a drogérie, jedla, pitia, cvičenia, oddychu… ale koľko investuješ do toho, aby ti to klapalo doma s partnerom?

Môžeš byť krásna, ideálna žena a snažiť sa spraviť pre chlapa všetko.

Ale keď neklape sex, nerozumiete si, nefunguje to a ste len jednu hádku od (možno ďalšieho) rozchodu, načo ti to všetko je?

Keď si sama (hoci technicky vo vzťahu), smutná, plačeš a depkuješ, zrazu ti ani nové topánky nerobia radosť (no dobre, možno 5 minút po kúpe!).

Zamýšľaš sa nad tým, k čomu je to všetko dobré.

Platí však, že kam dávaš pozornosť, to rastie.

Do čoho investuješ, to zveľaďuješ.

 

Niečo sa ťa opýtam

Moja otázka znie: “Kedy si naposledy investovala do svojho vzťahu s partnerom? Aby si bola lepšou ženou a partnerkou zároveň?”

Nemyslím nový účes alebo spodné prádlo. Ale do toho, ako vo vzťahu udržiavať iskru, vášeň, porozumenie a rozvíjať ho ďalej.

Ako môžeš chcieť, aby ti to vo vzťahu s chlapmi klapalo, keď sa sústredíš na nesprávne a nepodstatné veci?

Je jasné, že ten vzťah potom nemá budúcnosť a je odsúdený na zánik.

To je ako keby si prestala zalievať kvetinu. Odumrie. Darmo je v nádhernom značkovom črepníku a má na sebe krásnu ozdobu.

Potrebuje tie správne ingrediencie…

Popravde, je jednoduchšie vzťah napraviť a oživiť, ako to vzdať, rozísť sa (a riešiť všetky dôsledky), spoznávať nových chlapov a dúfať, že sa to znovu nezopakuje…

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *