4 smrteľné chyby, ktorých sa ženy v dlhodobom partnerskom vzťahu dopúšťajú

par, nesulad, nahnevani, nerozpravaju sa, rande, nepodarene

Muž prišiel domov z práce a na stole ho čakala večera.

Po večeri išiel do lekárničky, vybral Ibuprofén a prišiel za svojou manželkou: “Miláčik, doniesol som ti Ibuprofén”.

Žena sa na neho nechápavo pozrela: “Ale veď mňa nebolí hlava.”

Chlap s víťazoslávnym úškrnom povedal: “Ha a mám ťa, dnes budeme mať sex!”

K tomuto poučnému príbehu sa ešte vrátim v závere článku.

Dnes ti chcem však povedať niečo veľmi dôležité:

Mnohé ženy snívajú o tom, že si ulovia ideálneho chlapa namiesto toho, aby rozmýšľali, ako sa stať ideálnou partnerkou. To platí, samozrejme, aj opačne.

Ak si ochotná sa zamyslieť nad svojím správaním namiesto hodnotenia chýb svojho partnera, tak ti prinášam 4 najhoršie chyby, ktorých sa žena môže dopustiť a ktorými zabíja svoj vzťah.

 

Chyba číslo 1: Kritika

Musím podotknúť, že je rozdiel medzi ľudskou (ženskou) kritikou a konštruktívnou kritikou.

article-naucte-sa-hadat-konstruktivneKritizovať niekoho je tak ľudské (a mám pocit, že hlavne slovenské..). Uľaví sa nám. Máme zo seba dobrý pocit, ako sme to tomu druhému natreli a nezaujíma nás, či sme tým zranili jeho city.

Každý z nás však potrebuje ocenenie a pocit dôležitosti. Kritika však spôsobuje presný opak.

Určite muž zoberie lepšie, keď mu jeho partnerka povie: “Miláčik, viem že si mal dnes ťažký deň, tak som za teba vyniesla smeti a urobila som ti večeru.” Ako keď povie: “Ty mi vôbec nepomáhaš s domácnosťou, na všetko som sama.”

A kým ten prvý spôsob (ak to je naozaj povedané úprimne a nie ironicky) môže v mužovi spôsobiť túžbu nabudúce urobiť svoje povinnosti sám, prípadne urobiť niektoré povinnosti za svoju partnerku, ten druhý spôsob ho k tomu určite nebude motivovať.

Najväčší problém kritiky je, že sa tým snažíme zmeniť svojho partnera, pričom on sám seba považuje za dokonalého. Ale ako môže byť dokonalý, keď trojdňové ponožky ležia vedľa postele namiesto toho, aby ich hodil do koša na prádlo?

Mám pre teba zlú správu. Aj jeden z najväčších zločincov všetkých čias, Al Capone, považoval seba za nepochopeného dobrodinca a nie za zločinca.

Skús týždeň svojho partnera nekritizovať a sama uvidíš, že sa váš vzťah zlepší.

 

Chyba číslo 2: Obmedzovanie partnera

Každý z nás túži po slobode. Aj vo vzťahu musí táto sloboda existovať. Zakazovanie kamarátov či kamarátok a prípadné žiarlivostné scény ešte žiadnemu vzťahu nepomohli.

obchod shop nákupy Tak ako pre ženy je relaxom nakupovanie a my chlapi to nikdy nepochopíme, ako dokážete hodiny behať z obchodu do obchodu, my máme tiež svoje spôsoby relaxu.

Napríklad šport, pivo a pokec s kamarátmi sú niektoré z nich.

Už v starom Ríme ľudia chceli chlieb a hry, práve tie hry vo forme športu sú pre chlapov aj dnes dôležité.

Chápem, že pre ženy môže byť frustrujúce, keď chlap v januári až marci sleduje zimné športy, v marci začína sezóna formuly 1, potom Majstrovstvá sveta v hokeji, Majstrovstvá Európy vo futbale, Tour de France, olympiáda a potom od októbra zase zimné športy a pomedzi to ešte nejaký ten ligový zápas vo futbale či hokeji, prípadne tenis.

Avšak šport je pre mnohých z nás tak dôležitý, ako romantické filmy pre ženy. Myslím, že aj na smrteľnej posteli si budem pamätať gól Bondru vo finále Majstrovstiev sveta.

Budeš si aj ty pamätať Leonarda z Titanicu?

 

Chyba číslo 3: Robenie chlapskej práce

žena robí mužskú prácu Si veľmi technicky zručná a ten tvoj má obe ruky ľavé, tak radšej si všetko urobíš sama, ako keby si sa mala pozerať na to svoje nemehlo?

Na toto veľký pozor milé dámy!

Každý chlap sa potrebuje cítiť dôležitý a potrebný.

Nečuduj sa, že dáva prednosť práci, ak tam mu pocit dôležitosti dávajú a ty nie. Sme strašne ješitní a potrebujeme mať pocit, že sme dominantní a keď nás o tento pocit pripravíte, nájdeme si ho niekde inde.

Či už to bude práca, milenka alebo maminka 😛

 

Chyba číslo 4: Odmietanie svojho partnera

Vtipy o bolesti hlavy sú známe asi všade. Keď žena nechce mať so svojím partnerom sex, vždy si nájde výhovorku.

Pre každého chlapa je najväčšou pýchou to, čo nosí v nohaviciach. Každý z nás túži byť skvelým milencom a nezniesli by sme pocit, že to tak nie je.

Keď odmietneš svojho partnera, je to horšie, ako keby si mu pichla dýku do chrbta.žena

Spýtaj sa 10 ženatých chlapov, ktorí majú deti, či sú spokojní so svojím sexuálnym životom. Môj odhad je, že 8-9 z nich by povedalo, že nie. Nečuduj sa, že si mnohí z nás potom nájdu milenky.

Skús ho niekedy prekvapiť. Zmeň sa na chvíľu z roly manželky či matky do roly sexy milenky.

Mnohé ženy strávia pred zrkadlom aj hodinu, keď idú von, ale pri svojom partnerovi pobehujú vo vyťahaných teplákoch.

Určite tie tepláky sú pohodlnejšie, ale skús svojho partnera prekvapiť tým, že sa namaľuješ a oblečieš sexy len kvôli nemu a ja ti garantujem, že po následnom sexe budeš mať doma naozaj spokojného chlapa.

Spomeň si na začiatok vášho vzťahu. Bol naozaj iný ako je teraz?

Vtedy nepozeral šport, vtedy nechodil na pivo s kamarátmi a vtedy nekoketoval s tou čašníčkou pri pulte? Vtedy si chodila vo vyťahaných teplákoch a odmietala ho, keď chcel mať s tebou sex?

My chlapi sa veľmi nemeníme a keď sa rozhodneme pre dlhodobý vzťah či manželstvo, dúfame, že aj vy ostanete také, aké ste boli kedysi. Žiaľ mnohé ženy, keď sa stanú matkami, začnú uprednostňovať deti pred svojim partnerom a potom sú všetci nešťastní.

Ako je to v tvojom vzťahu? Robíš aj ty občas niektorú z týchto 4 chýb? Podeľ sa o svoje skúsenosti dole v komentároch.

 

Autor článku: The New Guy, ktorý sa zameriaval hlavne na to, ako si získať vzťah a ako ho následne udržať.

author avatar
Nie si autorom na blogu zenasnov.sk, ale chceš aj ty niečo k téme osobnosti či vzťahov povedať a myslíš si, že by sme mali tvoj článok uverejniť? Napíš nám na podpora@zenasnov.sk

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *