Ako si užívať veci, z ktorých máš STRACH?

Chceš vedieť, ako si môžeš užívať aj nepohodu?

Vo videu ti poviem, ako robiť veci, o ktorých vieš, že by si ich mala robiť, ale máš z nich STRACH. Napriek tomu, že vieš, že by ťa to posunulo dopredu.

Pozri si video hneď teraz až do konca a dozvieš sa to:

Klikni sem a pridaj sa na odber Žena snov videí

 

Ty a komfortná zóna

Určite si už niekedy v živote počula výraz komfortná zóna. To je miesto, kde je tvoj súčasný život. Čiže to, čo máš aktuálne dnes. To, ako vyzeráš, to akou vodou sa sprchuješ, to aké máš či nemáš auto, ako bývaš, akých máš chlapov vo svojom okolí. Toto je vnútri v tvojej zóne komfortu.

Tam je to, ako sa cítiš či sa cítiš pohodlne, bezpečne a máš istotu. Ale je tam aj stagnácia. Čiže tie veci, ktoré ideálne chceš vo svojom živote sú mimo tvoju zónu komfortu.

A čo je tam? Tam je neistota. Tam je strach, že neuspeješ. Tam je strach z niečoho nového, niečoho neprebádaného. Tam sú tvoje sny, túžby, ciele. Je tam ten lepší chlap, lepší život, viac sebavedomia, lepšia postava.

Tam sú veci, ktoré aktuálne nemáš, ale chcela by si mať.

Preto musíš vychádzať mimo svoju zónu komfortu, aby si mala viac sebavedomia, viac radosti a viac vášne vo svojom živote. Robením vecí, ktoré nepoznáš, tak tým práve rastieš. V tom je vzrušenie a radosť. Nie je to o tom, že nemať v živote strach a byť stopercentne sebavedomá v akejkoľvek situácii.

 

Prezradím ti tajomstvo

Tiež mám trému vo viacerých oblastiach. Napríklad aj keď nahrávam videá, tak sa mi jemne potia ruky, cítim jemné vzrušenie. Pretože áno, síce je to už v mojej zóne komfortu, ale je to stále niečo, na čo si potrebujem zvykať a s čím potrebujem pracovať.

Tiež, keď stojím pred ľuďmi a rozprávam pred nimi, tak sa mi potia ruky, som jemne nervózny a prekonávam svoj strach. Viem, že to nie je mojou prirodzenosťou a mojou súčasťou a je to stále niekde mimo mojej jemnej zóny komfortu.

Lenže to nie je o tom teraz vešať na seba hadov, dávať ruky do pavúčích hniezd, chodiť po lane niekoľko metrov nad zemou. Nepotrebuješ robiť extrémy. Rob veci, ktoré vieš, že by si mala robiť a vieš, že ich chceš, len potrebuješ prekonať jemný strach a spraviť vec, ktorú by si mala spraviť.

 

Vysvetlím ti to na príklade

Pred istým časom som bol svedkom jednej fantastickej udalosti. Bolo to na živom tréningu, kde bolo 300 až 400 ľudí a rečník sa spýtal: “Kto z vás má strach rozprávať pred ľuďmi?”

Pokiaľ si nevedela, tak strach rozprávať pred ľuďmi, alebo pred skupinou ľudí je ešte väčší strach ako strach zo smrti. Je to jeden z najväčších strachov, ktoré majú ľudia.

Prihlásili sa zhruba dve tretiny ľudí v miestnosti. O pár sekúnd na to sa prednášajúci spýtal: “Dobre, keby som vám dal v tomto momente milión eur, tak kto z vás príde, z tých, ktorí ste sa prihlásili, na pódium a bude 10 minút rozprávať pred všetkými ostatnými ľuďmi o svojom živote?”

Asi 80-90 % z tých ľudí, ktorí mali ruku hore, už aj štartovali a chceli ísť na pódium. Bol som v nemom úžase, že čo sa stalo s tými ľuďmi, že za pár sekúnd dokázali prekonať strach a už by kľudne rozprávali 10 minút pred všetkými ostatnými ľuďmi.

Čiže týmto ti chcem len ukázať, že potrebuješ nájsť niečo silnejšie. Potrebuješ nájsť silnejšiu motiváciu ako je tvoj aktuálny strach. Môže to byť niečo pozitívne alebo negatívne.

 

Tip, ktorý môžeš vyskúšať

Dajme si trochu malinký extrém ako príklad. Povedzme, že máš strach z toho, aby si išla teraz za tým chalanom, ktorý sa ti páči a dala mu do ruky svoje číslo na papieriku. Toto môže byť celkom zaujímavý strach. Ale čo sa stane?

Čo sa môže pozitívne stať, keď pôjdeš za ním? No pravdepodobne si ťa všimne, napíše ti, zavolá ti a pôjdeš s ním na rande. Keď nájdeš niečo silnejšie ako tvoj strach, teda rande s ním bude tvoja pozitívna motivácia, tak pravdepodobne prekonáš strach a pôjdeš do toho. Možno si to doteraz v živote nespravila.

Negatívna motivácia je tiež motivácia a niekomu môže fungovať lepšie. Môžeš si povedať: “Keď nepôjdem teraz za tým chlapom,” môžeš to povedať svojej kamoške, alebo si to daj ako svoju osobnú výzvu, že: “tak dám 100 € nejakej politickej strane, ktorú nemám rada. Alebo dám 100 € niekomu, koho nemám rada, alebo kúpim nejaký darček niekomu.” Proste tých peňazí sa zbavíš.  Alebo nájdeš niečo, čo bude pre teba bolestnejšie ako tá samotná vec, že dáš číslo neznámemu chlapovi.

Toto bol len príklad, možno nemáš z toho strach. Nájdi niečo z čoho strach máš a nájdi ešte väčší strach  alebo väčšiu vec (negatívna motivácia), ktorú spravíš, keď by si sa do tejto veci nepustila a uvidíš, akoby lusknutím prsta dokážeš robiť aj veci, z ktorých si mala predtým strach. Ak na teba nefunguje negatívna motivácia, tak si vymysli niečo pozitívne, čo ťa motivovať bude.

 

Toto som ti chcel povedať

Cieľom je nachádzať každý jeden deň niečo, čo je mimo tvoju zónu komfortu, pretože len tak rastieš a preto len tak budeš mať nárok na lepší život, na lepšiu postavu, na lepší príjem, na lepšieho chlapa.

Všetko so všetkých súvisí a možno ti nedáva všetko zmysel, o čom ti rozprávam, alebo čo ti radím, ale dôveruj tomuto procesu. Ja sa snažím vidieť súvislosti aj vo veciach, ktoré na prvý pohľad súvislosť nemajú a pomôžu ti vo viacerých oblastiach tvojho života.

Jednou z nich je aj prekonávanie svojho strachu, zvyšovanie sebavedomia, vychádzanie mimo zónu komfortu a robiť veci, z ktorých máš strach, oklamať svoju hlavu, aby si sa do nich púšťala a aby si zvyšovala svoje sebavedomie. Sebavedomá žena je pre chlapov, hlavne tých hodnotných, výnimočných, tých levov, tých alfasamcov naozaj sexi.

Ak sa ti toto video páčilo, pomohlo ti, tak mu určite daj like, pošli ho svojim kamoškám a pridaj sa aj na odber tohto Youtube kanála a blogu Žena snov, kde sa dozvieš, ako byť Ženou snov a ako si nájsť svojho vysnívaného chlapa.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *