Ako zistíš, čo MILUJEŠ zo všetkého najviac?

Chcela by si vedieť, čo je tvojou vášňou? Čo miluješ zo všetkého najviac?

V tomto článku s videom ti prezradím 2 cvičenia, ktoré ti pomôžu odhaliť, čo miluješ zo všetkého najviac a čomu by si sa mala venovať aj mimo chlapov.

Chceš to vedieť? Si pripravená? Poďme teda na to!
Klikni sem a pridaj sa na odber Žena snov videí

 

Stalo sa to aj tebe?

Ženám sa často stáva, že sa zamerajú na nejakého chlapa, ktorému venujú všetok svoj (voľný) čas, celú svoju pozornosť a čakajú, kedy im napíše, kedy sa im ozve.Neustále pozerajú na svoj mobil, na Facebook alebo iné sociálne siete. Chcú vedieť, čo ten chlap robí, čomu sa venuje a odovzdávajú mu celú ich pozornosť.

Lenže tá, ktorej by si mala dávať pozornosť si ty sama. Mala by si mať niečo mimo chlapov, čomu sa  venuješ, čo ťa napĺňa, čím naplníš celý svoj deň, celý svoj život, čo ťa baví a čo by si ideálne mohla robiť v momente, keď sa ti chlap neozýva, alebo keď nerobí akurát to, čo by si chcela, aby robil s tebou v tom danom momente.

Otázka teraz je: “Možno máš viaceré veci, ktoré robíš, ktorým sa venuješ, ktoré ťa bavia, ale čo je tvoja vášeň?” Čo je možno tvoje poslanie alebo niečo, čo by si mala robiť každý deň, aby si bola šťastná, aby si bola spokojná, aby si mala niečo aj mimo chlapov, k čomu sa môžeš vždy vrátiť a čo môžeš robiť počas dňa.

 

1. cvičenie, ako odhalíš, čo je tvoja vášeň

Chceš vedieť, ako odhalíš to, čo máš najradšej zo všetkého?

Poďme na to. Povedzme, že máš päť vecí, ktoré robíš naozaj rada a nemusíš sa do nich nijako nútiť, nikto by ti za to nemusel ani platiť, aby si to robila. Sú to veci, ktoré sú tvoje koníčky, sú tvoje vášne, sú tvoje hobby.

Môže to byť napríklad, že rada robíš nechty. Rada plávaš. Rada maľuješ, rada pečieš, rada nakupuješ. Čiže máš rada bežné veci, ktoré ťa robia šťastnou. Napíš si na papier svojich 5 vecí,ktoré ťa bavia.

Teraz si z týchto piatich vecí, vyber 3. Majú to byť 3 veci, ktorých by si sa nechcela vzdať a chceš, aby pokračovali do druhého kola. Pokračujme v príklade, čiže z tých piatich vecí, ktoré som ti vyššie spomínal si povieš: “Plávanie nemusím až tak. Ale nakupovanie ma baví, to si nechám. Pečenie, to tiež robím, keď musím s maminou a nechce sa mi to stále.” Čiže zostanú ti nechty, zostane ti maľovanie a zostane ti nakupovanie.

Tieto vybraté 3 aktivity budeš následne robiť počas nasledovného týždňa. Rob ich, užívaj si ich, sleduj svoje pocity a sleduj to, ako sa pri nich cítiš. Pri ktorej sa cítiš najlepšie, ktoré ti prinášajú tie najlepšie pocity?

Následne odhoď jednu. Zbav sa jednej aktivity, ktorá ti robila najmenšie potešenie. Zostanú ti dve. A presne toto isté spravíš s nimi.ako si robila v predchádzajúcom bode. Čiže budeš sa im venovať nasledujúce dni. Odporúčam ti opäť týždeň.

Rob tieto dve aktivity a sleduj, ktorá z nich ti robí najväčšiu radosť, ktorá ťa najviac baví, na ktorú myslíš aj keď tú aktivitu nerobíš. Nakoniec si vyberieš jednu, ktorá bude tvojou vášňou, ktorej sa môžeš venovať, keď ti nejaký chlap nenapíše, alebo keď máš voľný čas, voľný deň.

Pretože je to koniec koncov o tom, čo robíme vo voľnom čase, čím vypĺňame svoj život a čo nám robí radosť. Miesto toho, aby si len refreshovala svoju nástenku na mobile na sociálnej sieti, na Facebooku a pozerala nové fotky druhých ľudí na Instagrame. tak sa venuj svojmu životu – zlepšuj ho a napĺňaj.

Musíš si uvedomiť, že chlap chce ženu, ktorá má mimo neho svoj vlastný život, ktorá sa venuje niečomu mimo neho a nefňuká doma, keď práve nie je s ním. Aj chlap to cíti, pokiaľ budeš mať niečo mimo neho, čo ťa napĺňa a baví, tak určite ťa bude chcieť viac získať, ako keď on je jediným tvojím úspechom alebo jedinou tvojou pozornosťou.

 

2. cvičenie, ako odhalíš, čo je tvoja vášeň

Možno máš dilemu: “Mňa bavia všetky veci zhruba rovnako.” Toto cvičenie aj mne pomohlo zistiť tú konkrétnu jednu vec, ktorá mňa najviac baví.  Predstav si, že sedíš v balóne.

Sedíš v balóne a máš tri závažia. Tieto tri závažia sú tie tvoje tri koníčky, tri vášne, ktorým sa venuješ rovnomerne. Aby sme využili ten istý príklad, tak venuješ sa povedzme nechtom, venuješ sa maľovaniu a venuješ sa nakupovaniu.

A aby si vzlietla, aby si mohla ísť hore, aby si sa mohla dostať do výšin a k životu, ktorý si doteraz nemala, tak musíš vyhodiť jedno závažie.

Z týchto troch. Ktoré to bude? Keď ti zoberiem nechty. Aké máš pocity? Čo sa v tebe odohráva? Chceš, aby som nechty vrátil a radšej, aby si vyhodila možno nakupovanie?

Sleduj, ako reaguješ na to, keď ti chcem odtiaľ niečo zobrať alebo na to, ktoré závažie vyhodíš. Práve to, ktoré tam chceš nechať, tak by malo prejsť do druhého kola. To, ktoré radšej chceš nechať miesto toho spadnúť, tak to nechaj spadnúť dole.

Áno, tvoj balón trochu vyletel, posunul sa trochu vyššie. A teraz máš dve závažia. Zostalo ti maľovanie a zostali ti nechty. Sú to naozaj silné vášne, ktorým sa rada venuješ. Nehovorím teraz, že sa nemôžeš venovať obom. Ale mala by si mať jednu, ktorej venuješ viac pozornosti, viac času a ktorá ťa baví ideálne najviac a pustíš sa do nej, keď ten chlap akurát nereaguje, ako by si chcela.

Aby vyletel tvoj balón ešte vyššie, tak čo si necháš? Čo vyhodíš? Vyhodíš maľovanie? Alebo vyhodíš tie nechty? A to, čo si chceš nechať najviac, tak to si nechaj a vyleť niekam do výšin. To je tvoja vášeň, to čo objavíš z týchto dvoch cvičení. Tak to je niečo, čo by si mala robiť každý deň.

Tomu by si sa mala venovať či máš alebo nemáš chlapa. To, že ho už máš, alebo si ho získala, to neznamená, že sa máš vykašľať na svoje vášne a koníčky. Pretože chlap tiež potrebuje cítiť, že máš niečo  vlastné, mimo neho, čomu sa venuješ a čo ti on nikdy nemôžete vziať ani ti nemôže dať. Proste je to tvoje a je to niečo, čo robí tvoj deň, tvoj život a tvoje pocity lepšími.

Ak sa ti toto video páčilo, pomohlo ti, tak mu určite daj like, pošli ho svojim kamoškám a pridaj sa aj na odber tohto Youtube kanála a blogu Žena snov, kde sa dozvieš, ako byť Ženou snov a ako si nájsť svojho vysnívaného chlapa.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *