TOP 5 myšlienok z knihy Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

Kniha Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí od Dale Carnegie je moja TOP kniha, ktorú som vo svojom živote prečítal. Dokonca to bola prvá kniha, ktorú som pred vyše 10 rokmi čítal na mojej ceste za lepším ja 🙂

Ak chceš mať kvalitnejšie vzťahy s chlapmi, ľahšie nadväzovať kontakty, získavať si priateľov a lepšie im rozumieť, aby od teba neutekali kadeľahšie?

Vo videu ti prezradím TOP 5 myšlienok, ktoré som si odniesol z knihy Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí.

Klikni sem a pridaj sa na odber Žena snov videí

Ako som sa ku knihe dostal?

A prečo sa stala mojou najlepšou knihou v histórii, ktorú som doteraz prečítal?

S mojím najlepším kamarátom, s ktorým som chodil na strednú, aj na vysokú a dokonca sme mali aj spoločnú izbu na internáte v Brne, sme cestovali vlakom. Vravel mi, že si kúpil túto knihu a začal o nej básniť, aká je skvelá.

Ja som do toho momentu prečítal tak maximálne Harryho Pottera a veľmi som knihy nečítal. Ale tým, ako mi ju ospevoval, tak vzbudil vo mne zvedavosť a keďže som začínal robiť s ľuďmi v tej dobe, tak jej názov znel pre mňa veľmi dobre. Myslel som si, že by mi kniha mohla niečo odovzdať.

Keď môj kamarát išiel spať v ten večer, tak som zobral jeho knihu do rúk, čo som teda predtým nečítal knihy. Maximálne tak na čitateľskom, alebo toho Harryho Pottera. A začal som ju čítať.

Keď som skončil prvú kapitolu, tak v tom momente som išiel na internet a objednal som si ju. Musel som mať svoj vlastný výtlačok, pretože to, čo som sa v nej dozvedel a to, čo som začal aplikovať do praxe, tak mi začalo prinášať okamžité výsledky.

Knihu Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí získaš TU

Teraz tu je 5 TOP myšlienok, o ktoré by som sa chcel s tebou z tejto knihy podeliť.

 

1. TOP myšlienka: Spôsob, ako sa učiť

Prvú myšlienku nájdeš úplne na začiatku – v nultej kapitole, ako si odniesť z knihy maximum. Toto je skutočný poklad, ktorý Dale Carnegie dal do svojej knihy.

Vysvetlil, akým spôsobom by sme sa mali učiť tie veci, akým spôsobom máme prechádzať knihu, aby si si naozaj z nej aj ty odniesla čo najviac.

Väčšinou, keď získaš nejakú knihu, možno nejakú náučnú alebo takú, ktorá by ti mohla niečo odovzdať a pomôcť ti s niečím, tak ju prečítaš na jeden šup. A pamätáš si z toho možno5-10 %.

Lenže pokiaľ to budeš prechádzať nejakým systémom, a to je jedno či túto knihu, alebo nejaké ďalšie knihy, či učivo v škole, tak ti Dale Carnegie odhalí systém, ako si naozaj z toho odnesieš maximum.

Ja túto informáciu využívam vo všetkých mojich kurzoch, vo všetkých mojich materiáloch a keď čítam nejakú knihu, tak toto pravidlo využívam aj ja u seba.

 

2. TOP myšlienka: Nekritizuj druhých ľudí

V tomto som bol špecialista. Keď sa mi niečo nepáčilo, alebo keď som chcel niekoho podpichnúť, tak som ho alebo ju trochu skritizoval.

To, čo sa automaticky stalo, bolo, že sa mi tá kritika okamžite vrátila.

Sama si odpovedz na otázku, že keď si na niekoho v minulosti, alebo tento týždeň zaútočila. Čo spravil? Priznal sa? Povedal: “Áno, mrzí ma to, je to moja chyba a máš pravdu? Takto som sa na to nepozrel,” alebo na druhej strane sa tá osoba skôr obránila, postavila sa do nejakého defenzívneho postoja a zaútočila na teba?

Ako to bolo v tvojom prípade?

U mňa vo vyše 99 % neuvedomelých ľudí to bolo tak, že tí ľudia ešte aj zaútočili na mňa a vznikol hneď prvý konflikt. Dale Carnegie veľmi dobre opisuje v knihe, že kritika je ako poštové holuby. Vždy sa ti vráti.

 

3. TOP myšlienka: Mali by sme druhých viac oceňovať a chváliť

Toto ti veľmi pomôže pri nás chlapoch, keď budeš od nás niečo chcieť. Myslím, že na toto spravím aj samostatné video, kde ti o tom poviem viac.

Pokiaľ chceš niečo od nás, aby sme spravili, tak opäť: kritika, nejaké podpichovanie, vyhrážky nám chlapom nepomôžu, respektíve tebe nepomôžu voči nám a nespravíme to, čo by si chcela, aby sme spravili.

To, aby si dosiahla pocit dôležitosti v tom danom človeku, aby spravil to, čo ty chceš, tak je to práve vďaka tomu, že ho budeš chváliť, že ho budeš  oceňovať.

Samozrejme, nemyslím nejaké zaliečanie sa, alebo nejaké prázdne lichôtky, to človek prekukne. Ale pokiaľ pôjdeš na ľudí pozitívne, namiesto toho, aby si šla na nich negatívne, tak určite ti to v rámci medziľudských vzťahov pomôže.

 

4. TOP myšlienka: Mali by sme sa vyhýbať hádkam

Táto myšlienka nadväzuje aj na predchádzajúci bod – kritiku. Pokiaľ máš nejaký názor a chceš ho odovzdať druhému človeku (čo je veľmi slabý termín pre hádku :)), tak väčšinou sa stáva to, odsledoval som si to asi v 8-10 z desiatich prípadov, že človek odchádza z hádky ešte viac presvedčený o svojom názore, ako keď do tej hádky vstupoval.

Pokiaľ sa aj tebe také niečo stalo, tak mi to napíš pokojne dolu do komentárov. Cieľom je nehádať sa vôbec, alebo vedieť, ako sa hádať. Nezvyšovať na seba hlas, počúvať sa, vypočuť si aj názory tej druhej strany, či nemôže mať pravdu a prehodnotiť svoj názor.

Naozaj to nie je o tom, aby sme sa s ľuďmi hádali, doťahovali a večne sme mali s nimi nejaké škrenice. Pozrime sa na veci očami druhých ľudí, zamyslime sa, či nemôžu mať aj oni pravdu.

Hlavne, keď budeš randiť s chlapmi, alebo budeš mať vzťah a budeš sa s ním večne hádať, tak toto ti veľmi vo vzťahu neprospeje.

 

5. TOP myšlienka: Viac sa usmievaj

Keď sa budeš viac usmievať budeš pôsobiť na ľudí sympatickejšie.

Môžeš mať rozprávkovú osobnosť, môžeš byť úžasná osôbka, ale pokiaľ to človek na tebe neuvidí aj zvonku, nemyslím nejaký priblblý vyškierací úsmev, ale jemný úsmev, kde z teba žiari pozitivita, tak ľudia ťa budú chcieť radšej spoznávať, ako keď sa budeš stále mračiť, alebo niekam ponáhľať.

 

Toto bolo TOP 5 myšlienok z knihy od Dale Carnegieho, Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí, je to naozaj tá najlepšia kniha, ktorú som kedy čítal a to som ich prečítal desiatky.

Niekoľkokrát som sa za tie roky k nej vracal a niektoré pasáže si dokonca pamätám naspamäť. A to vďaka prvej myšlienke, ako si odniesť z knihy maximum. 🙂

Klikni sem a objednaj si vlastný výtlačok knihy Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

Ak sa ti toto video páčilo, tak mu daj svoj like, zdieľaj ho so svojimi kamarátkami a pridaj sa aj na odber blogu Žena snov a tohto Youtube kanála, kde sa dozvieš, ako byť Ženou snov a ako si nájsť svojho vysnívaného chlapa.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

  1 Comment

 1. Martina Birská
  13. júla 2021
  Odpovedať

  Kniha objednaná. Už sa na ňu moc teším. Ďakujem za super ďaľší tip Michal.
  Martina B.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *