Prestaň sa stretávať s TÝMITO kamarátkami

Pravdepodobne si už počula výrok: “Si priemerom 5 ľudí, s ktorými tráviš najviac času.

Preto sa ťa musím opýtať: “S kým sa stretávaš? Akí sú to ľudia?”

Pozri si video hneď teraz až do konca a dozvieš sa, s kým by si sa mala prestať stretávať:

Klikni sem a pridaj sa na odber Žena snov videí

 

S kým sa stretávaš ?

Jim Rohn kedysi povedal, že sme priemerom 5 ľudí, s ktorými trávime najviac času. A podľa toho vyzerajú naše vzťahy, naše zdravie, naša postava, náš príjem, naše šťastie, naše sebavedomie.

Zamysli sa, s akými ľuďmi tráviš najviac času. Možno sú to tvoje spolužiačky, tvoji spolužiaci, tvoji kolegovia z práce, tvoje kamošky, ktoré večne ohovárajú nejaké ďalšie kamošky.

Tvoje kamošky, ktoré sa večne sťažujú, ktoré majú nešťastie na chlapov, ktoré ťa ťahajú len dole. Kamošky alebo partia, s ktorou chodíte pravidelne von piť, zabávať sa, míňate peniaze, opíjate sa…

Zamysli sa nad tým či tí piati ľudia, alebo tvoje najbližšie okolie má na teba pozitívny vplyv – ťahá ťa dopredu, alebo má na teba skôr negatívny vplyv, ťahá ťa dole. Možno kvôli tomu nemáš také sebavedomie, ako by si mohla mať. Nemáš takých chlapov, akých by si mohla mať. Niečo v tvojom živote stále sabotuje tvoje výsledky.

 

Toto ti odporúčam spraviť

Príď na to, ktorí sú to ľudia a aký majú na teba vplyv. Veľmi jednoducho si napíš zoznam všetkých tvojich priateľov a kamarátok, s ktorými tráviš najviac času. Pozri si posledné konverzácie na Facebooku alebo vo WhatsApp, alebo vo svojich správach.

S kým si píšeš? S kým sa stretávaš? S kým si bola naposledy vonku a s kým tráviš najviac času? V práci, v škole, v biznise alebo niekde vo voľnom čase.

Napíš si zoznam týchto ľudí. Môže ich byť 15, 20, 30, to je úplne na tebe. Vytiahni si zelenú fixku a  vytiahni si červenú fixku.

Pred každé z týchto mien daj buď zelený krúžok alebo červený krúžok. To znamená, že ak tam dáš zelený krúžok, tak má na teba pozitívny vplyv, posúva ťa dopredu a mala by si s týmito ľuďmi tráviť viac času.

Ak tam dáš červený krúžok, tak to znamená, že majú na teba negatívny vplyv – ťahajú ťa dole, na základe nich máš nešťastnejší život a týchto ľudí by si mala buď obmedziť alebo úplne zo svojho života vylúčiť.

Prejdi si zoznam. Vyhodnoť ho. Pri ľuďoch, kde budeš mať červený krúžok, ti odporúčam nasledovné: “Prestaň sa s nimi stretávať. Prestaň reagovať na ich správy. Prestaň vyhľadávať ich spoločnosť.”

Ak ti ani to nepomáha, vymaž ich zo svojho života, vymaž ich z telefónu, vymaž ich zo svojho Facebooku, WhatsAppu, z čohokoľvek.

Možno sa zhrozíš: “Ale Michal, čo si o mne pomyslia? Čo keď budú chcieť vedieť, prečo som to spravila, prečo s nimi už netrávim čas?” Nemusíš nikomu nič vysvetľovať. V tomto ti odporúčam byť sebec.

 

Hovor ľuďom NIE

Naber odvahu a začni ľuďom hovoriť: “Nie.” Toto je niečo, čo ti najviac pomôže v tvojom živote, pretože začneš venovať čas a pozornosť sebe.

Ty žiješ sama so sebou. So svojimi pocitmi, so svojimi výsledkami. Ak tu je niekto, kto podkopáva tvoje sebavedomie, kto ťa ťahá dole, možno nejaké kamošky, ktoré sa len ohovárajú, frflú, nevedia si nájsť chlapa, ťahajú aj teba dole.

Tak ich nechaj nejakým ďalším kamoškám, ktorým sa budú môcť posťažovať. Prestaň tolerovať takéto správanie, ktoré ťa nikam neposúva. Nemusíš druhých ľudí ľutovať, alebo byť tu pre nich.

Je to ich život, je to ich problém. Pokojne im pošli toto video a nech oni sa posunú niekam ďalej dopredu. Ty si tu sama za seba, preto by si sa mala pozerať na to, s kým tráviš najviac času a či ťa nejakým spôsobom posúva dopredu, alebo ťa so sebou ťahá dole.

Ak ti niekto večne dáva negatívne komentáre, alebo ak ti píše negatívne správy, tak ich zablokuj. Vymaž ich.

Je to tvoj profil. Je to tvoj priestor. Nepotrebuješ dávať priestor niekomu, kto nie je v tvojom živote pozitívny, dobrý a kto ťa neposúva dopredu.

Ty naozaj nikomu nič nedĺžiš. Nemusíš nikomu nič vysvetľovať. Potrebuješ sa starať sama o seba a o to, aby si mala svoj život. Oni sa tiež ideálne potrebujú starať sami o seba.

 

Sama taká musíš byť

Samozrejme, keď si tento zoznam spravíš a vyfiltruješ tých zelených ľudí, tých pozitívnych, tak potrebuješ ty sama byť takým človekom, s akými sa chceš stretávať. Potrebuješ aj ty tým ľuďom niečo dávať.

Nemôžeš sa sťažovať, nemôžeš frflať, nemôžeš tých druhých kritizovať a nemôžeš ich ohovárať. Potrebuješ pre nich byť aj ty prínosom, aby sa aj oni s tebou chceli stretávať.

Pracuj na sebe, buď pozitívnejšia, sebavedomejšia a buď takým človekom, s akým by si sa aj ty ideálne chcela stretávať, ktorý teba posúva vpred.

Pretrieď v tomto momente svoje okolie, svoje kamarátky, priateľov a nedovoľ viac, aby ťa sťahovali so sebou dole, ale aby si mala vo svojom okolí ľudí, ktorým budeš môcť venovať čas, keď sa zbavíš tých červených negatívnych a budeš im venovať viac pozornosti, viac času a budú mať väčší a pozitívnejší vplyv na tvoj život.

Ak sa ti toto video páčilo, pomohlo ti, tak mu určite daj like, pošli ho svojim kamoškám a pridaj sa aj na odber tohto Youtube kanála a blogu Žena snov, kde sa dozvieš, ako byť Ženou snov a ako si nájsť svojho vysnívaného chlapa.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

  4 Comments

 1. Zuzana
  23. februára 2021
  Odpovedať

  ahojte, zas až taká sebeckosť potrebná nie je. Myslím, že najskôr treba zistiť, či daná osoba nemá problém a skúsiť pomôcť. Čo keď je tá kamoška depresívna z objektívnych príčin? Ja sama som taká bola a nebolo to jednoduché. Keby ma mali všetci vymazať, kto by ma ťahal neskôr hore? Aj mňa musel najskôr niekto potiahnuť, aby som bola ok, čo keď sme to my, kto má potiahnuť ich? Až keď si nedá povedať, potom to skúsiť cestou “Buď s tým začni niečo robiť, alebo sa na určitý čas prestaneme kontaktovať”.
  Zdravá sebeckosť je zdravá, ale týmto štýlom si skôr vytvárame dobu, kedy každý všetko, čo sa mu nehodí do života, zahodí, vrátane ľudí, ktorí ho majú radi a teraz sú nešťastní, no o pár rokov ho môžu potiahnuť hore nevídaným spôsobom 🙂
  Pekný deň.

  • 2. marca 2021
   Odpovedať

   Ahoj Zuzi 🙂 Výborný komentár, ďakujem zaň. Súhlasím, že ak niekto potrebuje tvoju pomoc, alebo povzbudenie, je v poriadku mu podať pomocnú ruku. S tým, že nestiahne so sebou dole aj teba a vedome mu pomôcť chceš. V takom prípade je to OK a ušľachtilé gesto od teba.

  • Michal Kopecký
   5. novembra 2021
   Odpovedať

   Sú objektívne dôvody Zuzi, kedy môžeš podať pomocnú ruku – s tým, že to tak sama chceš a chceš pomôcť druhému človeku – treba si však stanoviť hranicu, kedy už povieš vetu, ktorú si povedala: “Buď s tým začni niečo robiť, alebo sa na určitý čas prestaneme kontaktovať”. Každopádne pomôž, ale nikdy nepreberaj problémy druhých na svoju hlavu.

 2. Lnk
  17. apríla 2022
  Odpovedať

  Takže tá rada je byť sebec? Človek by sa nemal len tak zo dňa na deň prestať stretávať s niektorými priateľmi. Veď s ľuďmi sa nestretávame len preto, aby sme ich využili.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *