AKO otočiť svoje nevýhody na výhody?

Nepáči sa ti tvoja postava? Si príliš nízka? Nepáči sa ti tvoj nos? Tvoje zuby? Prsia? Vlasy? Nosíš strojček a nerada sa usmievaš?

Popravde, toto nie je až také dôležité. Dôležitejšie je… Ako otočíš svoje nevýhody na výhody.
Klikni sem a pridaj sa na odber Žena snov videí

 

S čím si nespokojná TY?

Vy ženy ste na toto expertky. Ste večne s niečím nespokojné a dávate pozornosť na tie veci a upozorňujete na to.

Napríklad nie si spokojná s tvarom tvojej postavy, so svojou výškou alebo si naopak príliš nízka. Nie si spokojná s tým, aké máš zuby, aký máš nos, aké máš pery, aké máš lícne kosti, aké máš vlasy, akú máš postavu. Aký máš zadok, nohy, prsia.

Na toto sústreďuješ svoju pozornosť a tým sa zbytočne deptáš. Alebo to môže byť niečo hlbšie. Nemusí to byť nejaká tvoja výzorová vada. Môže to byť odkiaľ pochádzaš, či máš nejaké vzdelanie alebo naopak vzdelanie nemáš. Aké máš zdravotné problémy alebo nemáš zdravotné problémy. Aké máš životné skúsenosti.

Mimochodom, prezradím ti, aj my muži máme s takýmito podobnými vecami obavy a týmto sa len zbytočne deptáme. Môže to byť na začiatku všetko okej. Stretneš chlapa, páči sa ti, pozve ťa von, idete spolu na rande, idete spolu po tmavých miestach, pretože máš možno obavy, že čo ak ťa uvidí za denného svetla.

Čo, ak si všimne tú pigmentovú škvrnu, čo máš na ramene. Čo ak sa mu nebude páčiť tvoj zadok v tých obtiahnutých šatách, ktoré si si práve nedávno kúpila.

 

Nepripúšťaj si reči druhých

Máš milión otázok, ktoré riešiš a zbytočne sa potom cítiš ešte viac nervóznejšia a máš ešte nižšie sebavedomie. To nemá nič spoločné s realitou.

Aj keď ti dá možno niekto nejaký blbý komentár. Napríklad, že máš veľký zadok, alebo máš krivé zuby, alebo máš riedke vlasy, alebo niečo. Tak to absolútne nič nevypovedá o tebe. Vypovedá to skôr o ňom.

Je to len názor jedného človeka, nie názor celého sveta. A už vôbec nie väčšiny chlapov alebo žien. Je to v prvom rade ich skúsenosť. Možno mali predtým nejakú inú priateľku, na ktorej sa im nepáčilo, že mala krivé zuby, alebo ktorá mala predtým veľký zadok, alebo ktorá mala nejaké divné vlasy a prenášajú to na niekoho iného.

Práve na toto oni zameriavajú svoju pozornosť a v tom sú vyberaví. Môže to byť len odrazom ich momentálnej nálady. Možno majú zlý deň a potrebujú si len do niekoho kopnúť, udrieť, aby sa cítili lepšie. Ale toto absolútne nemá nič spoločné s tebou.

Ty sa potrebuješ vyrovnať s týmito vecami, ktoré máš v hlave a vedz, že ich názor proste nemáš pod kontrolou. Ty nemôžeš hodnotiť alebo nemáš v rukách to, čo o tebe druhí povedia. Ty máš vo svojich rukách len to, ako na nich reaguješ.

 

Ako otočiť svoje nevýhody na výhody?

Ja som mal tiež v minulosti možno nejaké komplexy zo seba, alebo som mal nejaké negatívne nálady ohľadom toho, keď na mňa niekto zaútočil, keď mi dal niekto negatívny komentár, keď ma niekto kritizoval.

Uvedomil som si, že je to ich názor, ich momentálna nálada, ich vnímanie sveta a vôbec to neodráža realitu. Aj keď náhodou niekto na teba zaútočí, alebo keď ti niekto povie niečo negatívne s čím by si mohla nesúhlasiť, tak sa potrebuješ naučiť aj svoje nevýhody, ktoré ty považuješ za relevantné otáčať na výhody.

Napríklad si vysoká, máš cez 180 centimetrov a niekto ti povie: “Wau, ty si ale riadne vysoká.” Na jednej strane sa ťa to môže dotknúť. Môžeš sa začať ospravedlňovať, môžeš mať z toho blbý deň a môžeš tento negatívny moment precítiť a spraviť z toho naozaj veľký problém.

Lenže, ako sme sa bavili, ty jediná určuješ, ako zareaguješ na takýto názor alebo nejaký komentár. Aj keď to tak nemusí myslieť. Keď ti také niečo povie chlap: “Waau, ty si ale vysoká,” tak mu môžeš na to s úsmevom povedať: “Hej, odtiaľto z výšky aspoň všetko dobre vidím.” Alebo: “Vieš čo, aspoň ma nebolí krk, keď sa naťahujem a keď sa idem s niekým bozkávať.”

V tomto momente si otočila nevýhodu na výhodu a niečo negatívne na pozitívne. Chlap, ktorý ti dá taký komentár a niečo ti nadhodí a uvidí, že takto zareaguješ a uvidí, že si v pohode ohľadom svojej výšky, svojej postavy, svojich pŕs, svojho zadku, svojich vlasov, svojho čohokoľvek.

Ak ty s tým budeš v pohode, tak aj on s tým bude následne v pohode. Čiže neupozorňuj na svoje nedostatky, o ktorých si myslíš, že ich máš. Keď náhodou niekto druhý na ne upozorní, tak to zober ako svoju výhodu. Ukáž, že si s tým úplne v pohode, si s tým vyrovnaná a oni to budú brať následne tiež pozitívne.

Keď sme v pohode my sami s našimi vlastnými nedokonalosťami, tak neistota stratí nad nami moc.

 

Zhrniem ti to

Toto je to, čo som ti chcel odovzdať v tomto článku, aby si bola úplne v pohode. Nech si akákoľvek.

My chlapi hľadáme nejakú kombináciu všetkých možných vizuálnych a vnútorných vlastností a každému sa páči niečo iné. Keď ty máš podľa tvojho názoru nejaký nedostatok, neupriamuj naň pozornosť.

Nehovor, že máš niekde bordel, neupozorňuj na nejakú pigmentovú škvrnu, neupozorňuj, že sa cítiš zle v tých šatách, pretože kamoška ti povedala, že v tom máš veľký zadok. Nerieš to, akceptuj to a v ďalšom článku sa pozrieme, ako môžeš všetko zlepšiť, s čím môžeš alebo naopak nemôžeš pracovať.

Z tohto článku si potrebuješ odniesť len to, že každý jeden zo svojich nedostatkov dokážeš otočiť na výhodu a to, ako to ty berieš, tak to budú brať následne potom aj ostatní.

Ak sa ti toto video páčilo, pomohlo ti niečo si uvedomiť daj tomuto videu lajk a zdieľaj ho so svojimi kamarátkami, ktoré môžu mať tiež podobné problémy a výzvy v živote.

Určite sa pridaj na odber tohto Youtube kanála a blogu Žena snov, kde sa dozvieš, ako byť Ženou snov a ako si nájsť svojho vysnívaného chlapa.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *