7+1 kníh, ktoré z teba spravia neodolateľnú ženu

Čítaš knihy? Ak áno, aké? Skôr také, pri ktorých si oddýchneš (a nič z nich nemáš) alebo aj také, ktoré ťa posunú vpred? 

Za môj život som prečítal viac ako 150 kníh, ktoré boli zamerané na biznis, marketing a osobný rozvoj.

Podľa mňa, ešte aj dnes platí, že knihy sú najdostupnejším nástrojom, pokiaľ chceš získať know-how na ucelenú tému.

Platí to aj na podnikanie (môj prípad), aj na vzťahy či marketing, alebo hocijakú inú tému, ktorú si vyberieš.

Samozrejme, vďaka knihám máš väčšiu slovnú zásobu a prehľad o danej téme. Vieš sa potom s hodnotnými chlapmi porozprávať a priniesť do debaty iný, možno zaujímavejší, pohľad na situáciu. Tvoje argumenty budeš vedieť podložiť vyjadreniami iných autorov.

Môžem povedať, že knihy zo mňa spravili lepšieho chlapa.

V dnešnom článku ti odhalím 7+1 kníh, ktoré ti pomôžu na tvojej ceste stať sa neodolateľnou ženou. Ženou snov.

 

Kniha #1 Dale Carnegie: Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

Toto je moja srdcovka, je to asi tá najlepšia kniha, akú som kedy čítal. Je zameraná na osobný rozvoj.

Perfektné je, že je písaná príbehmi ľudí, ktorí navštevovali semináre, aplikovali rady D. Carniegiho do praxe a zdieľali, čo im to prinieslo v rámci medziľudských vzťahov. Mňa osobne naučila pokore, empatii a to, že by som nemal iných kritizovať, ale naopak – chváliť.

Naučila ma aj to, že by som mal s ľuďmi inak komunikovať, že by som si mal priznať vlastnú chybu, viac počúvať…

Táto kniha naozaj spôsobila ten najväčší rozdiel v komunikácii s inými ľuďmi viac ako ktorákoľvek iná kniha, takže ti ju určite odporúčam nech sa deje čo sa deje. Je to moja srdcovka, je to moja topka.

Knihu Dale Carnegie – Ako si robiť priateľov a pôsobiť na ľudí si môžeš objednať priamo tu »

 

Kniha #2 Gary Chapman: 5 jazykov lásky 

Je zameraná na partnerské vzťahy, takže ak v tejto chvíli máš priateľa alebo chceš mať priateľa, tak ti ju určite odporúčam.

Kniha 5 jazykov lásky mi pomohla v porozumení a taktiež odhaľovať v ženách ten ich tzv. jazyk lásky. 

Jazyk lásky je určitý kanál, na ktorý muž či žena najlepšie reaguje vo vzťahu.

Podľa Chapmana teda existuje 5 jazykov lásky.

Tými jazykmi lásky sú:

 1. Slová uistenia a komplimenty, kedy muž potrebuje počuť, čo k nemu cítiš.
 2. Pozornosť a čas, ktorý aktívne stráviš s mužom. 
 3. Darčeky – Toto nemusím nejak extra rozoberať.
 4. Skutky – Niektorí si zakladajú na tom, že mu navaríš, upraceš, vyžehlíš, čiže skutky lásky.
 5. A posledný jazyk lásky sú dotyky, fyzická blízkosť, sexualita a také to mojkanie.

Vďaka knihe som objavil svoj jazyk lásky, jazyk lásky mojej manželky, a samozrejme, viac si rozumieme – je to pecka!

Knihu Garyho Chapmana – 5 jazykov lásky si môžeš objednať priamo tu »

 

Kniha #3 Nikoleta Staska: 21 krokov k láske

Sprievodca na ceste za šťastným a láskou naplneným vzťahom.

Vďaka knihe 21 krokov k láske prejdeš premenou, ktorá prebudí tvoje zmysly a pripomenie ti dôležitosť lásky a vzťahu. Zistíš, ako sa dá zamilovať do toho istého človeka niekoľkokrát za život.

Kniha ti bude slúžiť, ako návod na vylepšenie, prevenciu a uzdravenie vzťahu. K jednotlivým krokom sa budeš častokrát vracať. Nájdeš v nich nádherné myšlienky, motivačné citáty a múdrosti skúsených ľudí.

Mne sa na tejto knihe páčilo to, aká bola krátka, konkrétna a výstižná. Staska vyspovedala páry, ktoré sú spolu aj 20-30 rokov a zistila, čo je ich tajomstvom šťastného a naplneného vzťahu. Je skvelým doplnením knihy Žena snov najmä pre tie, ktoré už vzťah majú, aby im vydržal čo najdlhšie.

Lenka (členka môjho tímu) o knihe povedala: “Kniha 21 krokov k láske je napísaná veľmi jasne a zrozumiteľne. Chytila ma za srdce hneď prvá kapitola – staň sa kreatívnym objaviteľom vo vzťahu. Naozaj sa od jej prečítania viac zaujímam, vymýšľam rôzne spôsoby prejavov lásky a som v nastavení objavovať ďalej, čo krásne prinesie môj vzťah s mojím priateľom.”

Knihu od Nikolety Stasky – 21 krokov k láske si môžeš objednať priamo tu »

 

Kniha #4 Evka Petrovičková: Som superlady

Chceš vedieť, čo si muž na žene všimne ako prvé?

Raz som v jednom ženskom magazíne čítal, že chlap si ako prvé na žene (dokonca) v bikinách všimne jej oči a úsmev. Poviem ti to priamo a na rovinu.

Každý zdravý heterosexuálny chlap si na žene všimne ako prvé jej postavu – prsia, zadok, nohy. Nevraviac, keď má žena nejaké šaty, výstrih či opätky. Skús sa spýtať nejakého chlapa na farbu tvojich očí a uvidíš, že nemá tušenie…

Týmto príkladom som chcel povedať len to, že aj na vzhľade záleží… Nie, nemusíš mať miery 90-60-90, aby si chlapa zaujala, ale musíš sa vo svojom tele cítiť dobre. A práve v tom ti pomôže Evkina kniha.

Evka v knihe prezradila, čo sa na vlastnej koži naučila za posledné roky. Ako si prešla obdobím, keď sa sama sebe nepáčila, keď nevedela schudnúť i o jej ceste z bulímie.

Jej cieľom je pomôcť ženám dosiahnuť vysnívanú postavu a nechce, aby si šla cestou pokus omyl, ako to trvalo jej celé tie roky. Práve naopak, stačí, ak si prečítaš knihu, dáš to do praxe a garantuje ti, že nielen tvoje telo, ale aj tvoja myseľ sa budú veľmi rýchlo meniť k lepšiemu.

Knihu od Evky Petrovičovej – Som superlady si môžeš objednať priamo tu »

 

Kniha #5 Stanislav Ličko: Ako ju pochopiť

Kniha Ako ju pochopiť odhaľuje 39 tajomstiev o ženách a partnerských vzťahoch, o ktorých by mal vedieť každý muž, ktorý chce vytvoriť pravdivý a autentický partnerský vzťah plný skutočnej lásky a intimity.

Je to o pochopení a prijatí rozdielnosti mužov a žien. Je to o ukončení nekonečných mužsko-ženských vojen.

V knihe sa dozvieš praktické informácie, ako dosiahnuť, aby sa žena cítila šťastná a milovaná a zároveň, aby si ty od nej cítil úctu a rešpekt.

Lenka (členka môjho tímu) o knihe povedala: “Knihu Ako ju pochopiť som si kúpila v čase, keď som sa hlbšie ponárala do témy vzťahov. Okrem klasických rád o tom, že komunikácia je najdôležitejšia vo vzťahu, som túžila pochopiť aj prečo sa veci dejú tak, ako sa dejú (v tom čase som sa rozvádzala a mala som veľa nezodpovedaných otázok). Vďaka knihe som pochopila tému mužského a ženského princípu, prečo sme odlišní, ale zároveň sa tak pekne dopĺňame. Prvýkrát som si prečítala o polarite vo vzťahu. Zistila som, aké sú 3 hlavné piliere vzťahu a prečo to medzi partnermi nebude fungovať, aj keď bude chýbať, čo len jeden pilier. Pochopila som 3 úrovne lásky, spoznala som pohľad chlapa na ženský cyklus, a mnoho ďalších vecí.”

Knihu od Stanislava Lička – Ako ju pochopiť si môžeš objednať priamo tu »

 

Kniha #6 Dušan Kadlec: Zo dňa ku hviezdam

Táto kniha ti ukáže, ako prekonať ťažké časy a zdolať aj to zdanlivo neprekonateľné. Je o tom, ako v živote zažiariť aj navzdory všetkému tomu zlému, čo sa nám v ňom prihodí.

O tom, ako si svoj život zamilovať aj napriek tomu, že je ťažký. O tom, ako vyletieť ku hviezdam, i keď sa nás problémy snažia stiahnuť na dno. O tom, ako byť šťastní, i keď sa nám to občas zdá nemožné.

Libuška o knihe povedala: “Oproti prvej knihe, ktorú Dušan napísal a ktorá bola písaná tak vláčne, mi je veľmi sympatické ako trefne a úprimne popisuje rôzne situácie a to poznanie, ktoré v nich môžeme nájsť. Nedáva si servítku pred ústa, čo dnešná spoločnosť tak potrebuje. Ukazuje čitateľovi, že v úlohe obete sa ťažko dá zmeniť akákoľvek nepriaznivá situácia…”

Knihu od Dušana Kadleca – Zo dna ku hviezdam si môžeš objednať priamo tu »

 

Kniha #7 Moja maličkosť: Žena snov

V knihe Žena snov najprv vybudujeme tvoje pevné základy. V prvej časti tejto knihy sa sústredíme na to, aby sme reštartovali tvoj aktuálny stav, dostali ťa z tej “pekelnej” situácie menom „nevydarené vzťahy“, nakopli tvoje sebavedomie a spravili ťa spokojnou s naplneným životom aj mimo chlapa. Čo na to povieš?

V druhej časti knihy sa zrodí nová Žena snov. Staneš sa magnetom pre chlapov už na pohľad, budeš ženou 3v1 (detaily sa dozvieš v kapitole sedem) a všetkým, čo kedy chlap bude potrebovať a objavíš svoju hodnotu. Môže byť?

Ale tým neskončíme a v tretej časti knihy nastavíme nové pravidlá hry. Dáš chlapovi priestor byť pri tebe chlapom, aby sa o teba mohol snažiť. No a na záver si vytvoríš svoje hranice a zásady, a budeš pre chlapa nonstop výzvou, aby si nestrácala jeho záujem a on sa o teba snažil.

 

BONUS: Moja kniha Šťastná vo vzťahu

V knihe ti prezradím 3 kroky, ako byť šťastná vo vzťahu s vysnívaným partnerom.

 • Už viac nebudeš priťahovať tých nesprávnych chlapov a neisto sa dookola motať v neperspektívnych vzťahoch.
 • Nebudeš viac nespokojná vo vzťahu s chlapom, s ktorým si sa rozhodla byť a budeš si vedieť presadiť svoje.
 • Už žiadne sklamania, pošliapané sebavedomie a zbytočné rozchody.

Podám ti to takým zrozumiteľným jazykom, že po dočítaní knihy budeš automaticky vnútorne nastavená na myšlienku “šťastná vo vzťahu s vysnívaným partnerom” a už sa nikdy neuspokojíš s ničím horším. Či už aktuálne vo vzťahu si alebo na toho svojho partnera ešte len čakáš.

Som si istý, že nechceš nechávať svoj ľúbostný život náhode či osudu a chceš mať nad ním 100 % kontrolu.

Chceš to vedieť?

Knihu Šťastná vo vzťahu získaš na tomto odkaze »

 

Ktorá kniha sa ti páči najviac?

Samozrejme, ti odporúčam investovať do ktorejkoľvek z týchto kníh.

Sú to pár eurové položky a je v nich obrovské množstvo hodnotného a unikátneho know-how, takže si určite prídeš na svoje, a spravia z teba neodolateľnú ženu!

Keď sa ti článok páčil a vieš, že by mohol pomôcť aj tvojim kamoškám, tak článok zdieľaj. 🙂

Ktorá kniha ti pomohla byť lepšou ženou? Pokojne mi napíš dolu do komentárov.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

  3 Comments

 1. Jarka
  7. januára 2020
  Odpovedať

  Kniha je perfektná, nedokázala som ju odložiť z ruky. Myslím že celkom pekne a logicky vystihuje správanie oboch pohlaví. Pochopila som vďaka nej, prečo sa mi určité veci udiali, vtedy nevysvetliteľným spôsobom. Teraz hor sa do toho, popracovať na tom, aby sa už podobné situácie nezopakovali 🙂
  Držím si palce a ďakujem za motiváciu, prajem veľa spokojných čitateliek.

 2. Nin
  1. decembra 2021
  Odpovedať

  podla mna kazda zena by si mala precitat knihu zenstvi ajko dar

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *