10 otázok na partnera, ktoré prehĺbia váš vzťah

V tomto článku som si pre teba pripravil 10 otázok, ktoré sa môžeš opýtať svojho partnera, aby ste prehĺbili váš vzťah.

Môžeš ich použiť kedykoľvek, keď budeš chcieť rozprúdiť debatu, aby ste sa stále mali o čom rozprávať.

Rozhovor nemusí byť iba o tom, že sa svojho partnera opýtaš, aký mal deň alebo čo robili deti. Vieš, ako sa hovorí, ak sa pýtaš, tak sa veľa dozvieš.

 

10 otázok na partnera, ktoré prehĺbia váš vzťah

Tieto otázky sa môžeš opýtať partnera, keď už ste vo vzťahu dlhšie a chceš si trochu zaspomínať, alebo ak ste ešte len na začiatku vzťahu. Verím, že sa inšpiruješ. Poďme na to.

1. “Čo si si myslel, keď si ma prvýkrát uvidel?”

2. “Pamätáš si na naše prvé rande? Čo ti z neho utkvelo v pamäti?”

3. “Aký je tvoj obľúbený spôsob, ktorým by som ti mala prejavovať lásku?”

4. “Čo by si chcel so mnou skúsiť, čo sme nikdy predtým neurobili?”

5. “Čo sa ma bojíš opýtať, ale naozaj chceš poznať odpoveď?”

6. “Čo si myslíš, že nášmu vzťahu chýba?”

7.  “Prečo si sa do mňa zaľúbil?”

8. “V čom je podľa teba najväčšia sila v našom vzťahu?”

9. “Vymenuj 3 veci, ktoré máme spoločné?”

10. “Akú jednu vec v tvojom živote by si pre nikoho, vrátane mňa, nikdy nezmenil?”

 

Tu je dôkaz, že to funguje

Pred istým časom mi do skupiny Ženy snov napísala Martina: “Všetko sa začínalo točiť okolo detí a povinností… Túžila som spraviť niečo, čo nás s partnerom viac zblíži. Popri deťoch je ťažké okoreniť vzťah, utužiť ho, spríjemniť si chvíle s partnerom a nespadnúť do “rutiny”. Chcela som, aby sme sa na seba pozerali opäť tak zamilovane ako na začiatku. 

Vďaka tebe Michal, som našla spôsob, ako sa opäť pozerať na svojho partnera ako na partnera, nielen ako na otca mojich detí, od ktorého potrebujem iba aby mi pomohol s deťmi.

Zabudla som, že mi je partnerom a nielen chlapom, ktorý musí po práci sedieť doma a pomáhať mi. Uvedomila som si, ako mi to aj sám povedal, že sa cíti ako v zlatej klietke, v ktorej nie je šťastný.

Pochopila som, že aj on občas potrebuje vypnúť, ísť von s kamarátom na kávu, pokecať s priateľmi a odísť od všetkých tých povinností, ktorými je zavalený.

Vďaka tvojim tipom, ktoré som použila, som si tiež začala všímať, že aj on má iný pohľad na mňa. Teraz dokážeme spolu viac riešiť problémy v kľude a s pochopením. Viac sme začali jeden druhého počúvať.”

Príbeh Martiny ešte pokračuje. Chceš vedieť, ako sa to všetko stalo?

“Pred víkendom som dávala partnerovi otázky, ktoré som si od teba objednala. Realita prekonala moje očakávania.

Na všetky otázky partner odpovedal úprimne a otvorene. Jasné, že niektoré odpovede ma aj zaboleli, ale niektoré ma aj veľmi príjemne prekvapili. Na ďalší deň sme v otázkach pokračovali, lebo nás to oboch zaujalo.

Môžem povedať, že mi to hodne pomohlo. A tiež si myslím, že to pomohlo aj celkovo nášmu vzťahu.

Teším sa, keď si opäť nájdeme spoločný večer a môžeme si navzájom odpovedať na otázky, zistiť o sebe viac. Opäť nás to viac zblíži a aj utuží náš vzťah. 

Som rada, že som našla spôsob, ako vypnúť z reality, ako utužiť náš vzťah aj pri deťoch, aj ho trošku okoreniť a spríjemniť si spoločné večery.

Vtreli sme do vzťahu viac romantiky a lásky. Správame sa opäť tak zamilovane ako na začiatku vzťahu a nestalo sa to “rutinou”. ”

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *