10 skvelých tipov na darček na Vianoce pre muža (sprav mu radosť!)

Možno aj ty patríš k tej skupine ľudí, ktorá si rada necháva niektoré veci, špeciálne kupovanie vianočných darčekov, na poslednú chvíľu.

Už sa ďalej neklam vetou: „Veď mám ešte čas.“ Nie, už ho veruže veľa nemáš. 🙂

Niekedy je zháňanie a kupovanie darčekov celkom namáhavé. Hlavne, ak ti chýba inšpirácia.

Robila som si taký menší prieskum medzi chlapmi (i v skupine CHLAPOV 2.0). Pýtala som sa ich, čo im urobí radosť, ak si to nájdu pod stromčekom.

Keďže ti chceme pomôcť, tak som pre treba pripravila zoznam s 10 tipmi na darček na Vianoce pre muža. Inšpiruj sa. Verím, že ti pomôžu a vyhneš sa zbytočnému vianočnému stresu.

 

Prečo je dôležité počúvať?

Nenápadne naznač chlapovi niečo v tomto znení: „Hlavne sa netvár, že nič nechceš, lebo potom dostaneš niečo, nad čím budeš ohŕňať nosom.“

Prečítaj si krátky príbeh, o ktorý sa so mnou podelil jeden z chlapov, prečo je dôležité počúvať, ak ti tvoj chlap (brat, kamarát, otec) vysvetľuje, čo by chcel. Nenechaj, aby sa to stalo aj tebe.

Lepšie je povedať, keď niečo muž chce, ako mlčať. Minule som priateľke spomenul, že potrebujem nový mobil, že si kúpim nejakú dotykovku. Dostal som tlačidlový. Nechcel som ju uraziť, tak som s ním “šťastný“. Teraz si však musím kúpiť navigáciu.“

 

1. Technika a elektronika

Podľa jeho preferencií mu môžeš vybrať technologickú hračku. Ako tablet, telefón, GPS navigáciu, playstation. Doplnky a príslušenstvo k nim alebo k počítaču.

Určite svojho muža počúvaj, keď ti bude špecifikovať, čo chce. Počuť, že chce mobil nestačí. Správna doplňujúca otázka je: „Aký mobil, čo by mal obsahovať, robiť, vedieť..?“

Dobrá správa je, že väčšinou majú chlapi vybratý už aj konkrétny produkt, ktorý chcú. Najľahšie bude, ak ho požiadaš, aby ti jednoducho ukázal obrázok tej veci, ktorú chce. On sa bude tešiť, že ťa to zaujíma a ty sa budeš tešiť, že zistíš, čo vlastne chce. Aspoň si nebudeš musieť pamätať všetky tie čísla. 🙂

 

2. Hračky

V každom chlapovi sa skrýva kus veľkého dieťaťa. Radi skladajú, majstrujú, vytvárajú, ale aj rozoberajú.

Ak má aj ten tvoj k tomuto blízko, tak ho určite poteší niečo z tohto – skladanie lietadielok, lodiek, autíčok alebo rôznych strojov z lega pre pokročilých. Prípadne lietadlo, dron alebo autíčko na diaľkové ovládanie.

Niečo, kde sa môže chlap prejaviť a vie ukázať svoju šikovnosť. Čím viac sa to hýbe a čím viac to bliká, tým je chlap šťastnejší.

 

3. Spoločná dovolenka

Aj ženy aj muži radi trávia svoj čas niekde na dovolenke. Na predĺženom, wellness či romantickom víkende. Relaxuj a užívaj si spoločný čas vo dvojici s partnerom.

Muži sa síce často tvária, že romantika nie je pre nich, ale ak to všetko správne pripravíš, tak bude z darčeka nadšený. Ak sa mu budeš naplno venovať a dáš mu pocítiť, že je pre teba dôležitý, spravíš správnu atmosféru, tak si to všetko bude užívať spolu s tebou.

Choďte na večeru, alebo ju uvar ty sama. Zapáľ sviečky a nalej víno. Priprav sladký dezert, ktorému určite neodolá. Nikto nepovedal, že to musí byť na tanieri. Použi fantáziu.

Ak sa mu to bude páčiť, tak nabudúce ťa možno on takto krásne prekvapí.

Martin napísal: “Mám mnoho túžob, ale asi najviac spoločný čas, bez sociálnych sietí, nejaký zážitok a na záver dňa sexy prádlo a nejaké posteľné experimenty, ale ešte pred tým úžasná večera, navarená od nej :).”

 

4. Zážitky

Autá. Rýchle autá. Drahé autá. To je niečo v čom sa muži vyžívajú. Má ich rád aj tvoj priateľ? Tak mu dopraj jazdu na formule alebo školu šmyku.

Rád navštevuje hokejové alebo futbalové zápasy? Prípadne chce ísť na nejaký festival alebo koncert? Chce skočiť z lietadla alebo vyskúšať nejaký šport?

ZAMYSLI SA. Na niečo parádne určite prídeš.

 

5. Darčeky so sexuálnou tematikou

Sex nesmie chýbať ani na Vianoce (chlapi ho spomínali dosť často). Tvoj partner sa poteší erotickým pomôckam a iným hračkám.

Ešte viac bude nadšený, ak zapojíš svoju fantáziu. Sexi prádielkom ho správne navnadíš, alebo sa zabaľ len do mašle. Rozbaliť si ťa môže na vašej spoločnej dovolenke.

Nenechaj sa ani ty zahanbiť a ukáž aká dračica v tebe drieme. Môžeš byť kreatívna. Vytvor mu vlastnú darčekovú poukážku (alebo poukážkovú knižku), v ktorej mu ponúkneš svoje sexi služby – od upratovania v spodnom prádle, cez intímnu masáž až po sexuálne hrátky… Je to na tebe.

 

6. Šport

Láska k športu je niekedy silnejšia ako…

Výber darčeka závisí, akému druhu športu sa tvoj princ venuje a čo by potreboval alebo chcel. Posilka, turistika, plávanie, paragliding,…

Oblečenie, batoh, doplnky, rukavice. Choď s ním do obchodu a pýtaj sa ho, na čo je tá-ktorá vec. Čo sa mu páči, čo potrebuje.

Bude sa tešiť, že sa o jeho záľuby zaujímaš a s radosťou ti o nich bude rozprávať. Ty sa niečo nové dozvieš a ešte mu aj zoženieš darček.

 

7. Oblečenie

Tiež chodíš so svojím miláčikom do obchodov a asistuješ mu pri kúpe oblečenia? Mrkni sem, sú tu celkom dobré kúsky. Povzbudzuješ ho pri správnom výbere a nezabúdaš ani na to, aby bol sexi?

Staráš sa aj o to, aby mal dostatok ponožiek či spodného prádla? Väčšina chlapov sa poteší, keď sa nakupovaniu môže vyhnúť. Budú ti vďační.

 

8. Hobby alebo len tak

Ak vieš čo má rád, aké má záľuby, tak to bude pre teba hračka. Má obľúbený časopis či počítačovú hru? Tak mu môžeš kúpiť predplatné.

Možno by sa rád vytiahol pred kamošmi a pozval ich na pravú kubánsku cigaru.

Možno má rád kávu, pivo či víno. Daruj mu pivnú cestu alebo ho vezmi na nejakú ochutnávku.

Rád niečo majstruje? Je to taký domáci kutil? Mohol by sa potešiť kufríku na náradie alebo novým šrobovákom.

 

9. Praktický a aktuálny darček

Určite má tvoj chlap auto, rád šoféruje a často využíva diaľnicu. Tak sa mu rozhodne zíde ročná diaľničná známka.

Miluješ, keď tvoj muž úžasne vonia? Hneď ťa to navnadí? Dobrý parfém je povinnou výbavou každého poriadneho chlapa.

Ak sa tvoj priateľ neholí žiletkou, tak mu nekupuj sadu na holenie. Potom musí vymýšľať komu ju podaruje.

 

10. Darček pre nezadaného kamaráta

Nezadaný chlap by rád od Ježiška dostal na Vianoce ženu, priateľku alebo sexuálnu partnerku 😀 Vraví sa, že si máme pomáhať.

Ty ako správna kamarátka (v tomto prípade Ježiško) môžeš pomôcť svojmu kamošovi dostať sa z tejto nie veľmi príjemnej situácie.

Môžeš mu darovať jednu alebo aj všetky 3 Michalom napísané knihy (inak tieto knihy sú vhodné aj pre zadaných chlapov, pretože zlepšovať sa a pracovať sami na sebe by sme mali celý život).

Kniha Aj ja som CHLAP 2.0 mu pomôže stať sa chlapom, o ktorého sa budú ženy biť.

Kniha Príťažlivosť ho naučí, ako priťahovať ženy úplne prirodzene tým, aký je, bez miliónov na účte, bavoráka v garáži, tehličiek na bruchu či výzoru Taliana.

Kniha Ako ju získať je praktický návod, ako stretnúť, spoznať a získať ženu snov.

 

Bonus na záver

Wau, niektorí chlapi sa naozaj rozpísali. 🙂 Možno ťa Martin v niečom inšpiruje: “Skúsim byť čo najprísnejší, potešil by ma určite sex. Ale aspoň dvakrát, alebo dva dni po sebe a mohol by byť nejaký zaujímavejší  (vianočný kostým, nejaké špeciálne prádlo alebo niečo také) a/alebo nejaká voľnočasová aktivita s mojimi/našimi záujmami avšak taká, ktorú by sme si mohli užiť spolu.

Napríklad mám rád vesmír a veci okolo toho, tak mi sa mi páčili lístky do planetária, kam pôjdeme spolu alebo zaujímavú knižku k tej tematike. Taktiež mám rád hry, tak napríklad nejakú hru na Playko, ktorú ale budeme môcť hrať spolu! Alebo stolovú hru, ktorá by nás obidvoch bavila atď…

Možností je veľa, každý máme iné záujmy. Potešili by ma aj lístky do kina, ísť niekam na výlet, wellness, poprípade na nejakú akciu (paintball, motokáry, logic room, lukostreľba…). Každopádne to sú presne veci, ktoré môžem dať partnerke aj ja stačí ich upraviť, aby sme si to užili spolu a to by mala byť pointa. :)”

Musím sa priznať, že ma prekvapilo, že dosť veľa chlapov písalo, že si nepotrpí na Vianoce na materiálne veci, že chce byť hlavne so svojou partnerkou (ale určite v kútiku duše aspoň nejakú maličkosť chcú, môj názor :)). Možno si len uvedomili, čo je dôležité, keďže náš rok 2020 bol a stále je trochu iný ako tie predchádzajúce.

Matúš napísal: “Ja si na darčeky nejako extra nepotrpím. Takže úplne by mi stačila dotyčná osoba. Vždy som hovorieval, keď som bol vo vzťahu, že ja nepotrebujem žiadny darček, že mne úplne stačí ona.”

Peter: “No to je jednoduché. Hocijaká maličkosť venovaná z úprimnej lásky. Darčeky si kúpim kedykoľvek, ale darček od srdca je najcennejší. Malá hocijaká drobnosť… To je môj názor. :)”

Danko sa podelil o svoj názor: Vždy jsem byl nesmírně vděčný za jakýkoliv dárek od partnerky, protože jich moc nebylo – za dosavadní život jsem dostal celkem tři a mají pro mne hodně velkou citovou hodnotu. Já jsem na měkko už jen proto, že si na mne někdo vzpomene…”

Jaroslav prezradil: “Bez trenýrek a ponožek nejsou Vánoce, haha… Mám nejvíc rád tu společnou atmosféru a starostlivost. To potěší nejvíc.”

 

Ako vidíš, možností na darčeky je fakt veľa. Verím, že ti týchto pár tipov pomôže a neprepadneš vianočnému stresu. Vyber svojmu drahému niečo fakt jedinečné a priamo pre neho.

Nech sa ti darí a potom nám napíš dole v komentároch, či ťa inšpirovali niektoré z tipov. Alebo sa podeľ so svojimi nápadmi a pomôž iným ženám, ktoré riešia tiež otázku, čo kúpiť ako darček na Vianoce pre muža.

author avatar
Martina Trepáková je šéfredaktorkou blogu www.zenasnov.sk ako aj blogu pre chlapov www.chlap20.sk. Martinu vždy fascinovali vzťahy či už partnerské, pracovné alebo rodinné. Rada o nich diskutuje a aby neostalo iba pri teórii, tak sa vzdeláva aj v oblasti sebarozvoja a medziľudských vzťahov. Vo svojom voľnom čase rada cestuje, a preto si založila blog www.neobsedim.sk

  4 Comments

 1. ziwa
  22. marca 2019
  Odpovedať

  zážitky sú úplne perfektným tipom 😉 my ich úplne zbožňujeme a to najmä tie cez adrop … priateľ ich miluje od prvého zážitku a to bol tuším freediving alebo surfovanie tuším a nadšený je vždy keď mu príde nový zážitok a už mu ich kupuje aj jeho mama 😀

 2. Petra
  19. decembra 2020
  Odpovedať

  To je každoroční problém. Tedy u nás. Já fakt nevím, co vymýšlet. Většinou to vyjde tedy tak, že mi řekne co chce, ale letos jsem to musela vymyslet já. Asi nebudu moc originální, ale koupila jsem spodní prádlo tady na http://www.larond.cz. Na druhou stranu tohle jsou věci, které určitě užije i když nejsou moc originální.

 3. Tatiana
  20. februára 2021
  Odpovedať

  Ak by si niekto nevedel rady, ja som minulí rok siahla po hodinkách https://www.bewooden.sk/hodinky/drevene-hodinky-tas/ a zozali dost velky uspech 😀 Tento rok to zase asi bude nieco z tejto kategorie 😀

 4. Eva
  28. apríla 2021
  Odpovedať

  u nás zabodovala britva na úpravu brady 😉 – presne táto – www. angrybeards. sk/naradie/shavetta-zizka/

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *