5 jazykov lásky, ktorý je tvoj?

Poznáš svoj jazyk lásky? Ak nie, tak by si to mala čím skôr napraviť. Ak sa ho naučíš, tak sa budeš vedieť dohovoriť aj jazykom lásky svojho partnera, budeš schopná ho emocionálne uspokojiť a budete spolu dobre vychádzať.

Pozri si toto video až do konca, v ktorom ti popíšem 5 jazykov lásky, aby si si mohla dlhodobo užívať harmonický vzťah so svojím partnerom:

Klikni sem a pridaj sa na odber Žena snov videí

 

Gary Chapman: 5 jazykov lásky

Vďaka jazykom lásky dávame najavo svoju náklonnosť. A taktiež druhí nám dávajú návod na seba, aby sme si rozumeli a komunikovali sme si to, čo nám je blízke, čo potrebujeme od druhých a dávali sme druhým aj my to, čo potrebujú zas oni.

Gary Chapman opisuje v knihe 5 jazykov lásky pomocou príbehov a veľmi jednoducho. Chcem ti ich zhrnúť, aby si aj ty z toho niečo mala, aby si vedela, čo potrebuješ od chlapa dostávať a začala mu komunikovať a dávať najavo to, čo potrebuje zas on dostávať od teba.

Knihu 5 jazykov lásky získaš na tomto odkaze

 

Prvý jazyk lásky sú slová uistenia

V knihe Gary Chapman opisuje ako prvý jazyk slová uistenia. To je vtedy, keď chlapovi dávaš slovne najavo, čo pre teba znamená.

Ak má napríklad pekné tričko, dávaš mu rôzne komplimenty. Pochváliš ho, že pekne poumýval auto, alebo mu ďakuješ, že vyniesol smeti alebo ti navaril fantastické jedlo. Proste slovami ho uisťuješ, že ti na ňom záleží, že je dobrý a oceňuješ na ňom jeho kvality.

 

Druhý jazyk lásky je pozornosť

To je vtedy, keď on radšej má tvoju fyzickú prítomnosť a blízkosť, ako keby si mu dávala nejaké darčeky, alebo ho uisťuješ slovne, aký je geniálny chlap.

Darmo mu budeš hovoriť, že je skvelý, že dobre vyzerá a niečo podobné, pokiaľ si budeš písať s nejakými inými chlapmi alebo pokiaľ budeš stále tráviš čas s kamoškami a nie s ním, alebo ho nebudeš počúvať, keď ti niečo hovorí.

Odporúčam ti, pokiaľ zistíš, že chlap má jazyk lásky práve pozornosť, tak si vyhraď polhodinu času, kedy sa budeš rozprávať len s ním. Nebudeš pozerať do mobilu, nebudeš sa na rande s ním hrať a niečo podobné, ale budete sa venovať len sebe. Proste 30 minútová sústredená pozornosť.

Môžeš si napísať aj nejaký zoznam spoločných aktivít, ktoré môžete robiť, a ktoré budete pravidelne vykonávať. Ak je jeho jazyk lásky pozornosť, tak to určite ocení.

 

Tretí jazyk lásky je prijímanie darčekov

Existujú chlapi, ktorí sú radi, keď ich niečím obdaruješ. Keď im pripravíš skvelé jedlo, keď pre nich niečo vymyslíš, nejakú aktivitu, alebo keď im niečo kúpiš, napríklad do ich auta, alebo niečo do pracovne. Čiže chlapi, ktorí si potrpia na hmotné veci.

Ale nemusí to byť iba niečo kúpené. Môže to byť, aj keď mu niečo pripravíš, keď niečo pre neho vymyslíš. Moja kamoška Monika dala dokopy stránku akoprekvapit.sk, kde sú prekvapenia aj pre ženy aj pre mužov. Môžeš sa na tejto stránke inšpirovať.

Taktiež to môže byť napríklad aj darovanie svojej fyzickej prítomnosti počas nejakej krízy, ktorú práve on v živote prežíva.

 

Štvrtý jazyk lásky sú práve skutky a služby

Darmo mu budeš dávať nejaké darčeky, alebo budeš stále pri ňom, alebo mu budeš hovoriť, aký je geniálny chlap, že ho máš rada, že mu ďakuješ za všetko a podobne, pokiaľ neprídeš načas.

Pokiaľ sa s ním dohodneš a niečo zrušíš. Pokiaľ nevynesieš smeti, alebo niečo podobné, tak nebude cítiť, že ho máš rada, že ho rešpektuješ, že si ho vážiš. Čiže štvrtým jazykom lásky sú skutky, služby a niečo, čo vykonáš, miesto toho, aby si mu niečo hovorila.

 

Piatym jazykom lásky sú dotyky a fyzická blízkosť

Existujú chlapi, ktorí majú radi objatia, ktorí majú radi dotyky. Keď sa ich dotkneš, možno ich chytíš za ruku na verejnosti. Pokiaľ sa mojkáte, alebo keď im dáš masáž.

Čiže ty mu darmo budeš hovoriť, že je geniálny chlap, alebo mu niečo navaríš na raňajky a tak ďalej, pokiaľ sa ho ani fyzicky nedotkneš. Pokiaľ mu nie si nablízku. Pokiaľ ho občas neobjímeš, keď to potrebuje.

 

Aký je tvoj jazyk lásky?

Cieľom je, aby si zistila, aký je tvoj primárny jazyk lásky. Potrebuješ zistiť, čo potrebuješ ty, aby ti ľudia komunikovali, kedy budeš spokojná s partnerom, keď ti bude dávať to, čo ty potrebuješ.

Taktiež potrebuješ vedieť, aký je jazyk lásky toho druhého človeka. Či už počas randenia alebo vo vzťahu. Čiže, čo by si ty mala dávať tomu chlapovi, aby bol spokojný zas s tebou.

Geniálne na tom je, že sa nemusíš sústrediť na milión vecí, ale stačí sa ti sústrediť na jednu či dve, ktoré ten chlap skutočne potrebuje. Na konci tejto knihy je test pre neho aj pre ňu.

Keď som si robil tento test s mojou ženou ja, tak sme boli obaja prekvapení, čo nám vyšlo. Mne vyšlo, že mojím primárnym jazykom lásky sú práve dotyky. Úplne to na mňa sedí. Keď som s niekým, tak proste ho musím objímať, musím sa ho dotýkať, držať sa za ruku a toto je o mne všeobecne známe a takisto potrebujem pozornosť.

Potrebujem, keď ma niekto počúva. Potrebujem, keď tam je niekto pri mne nablízku a venuje sa len mne a nevenuje sa niekomu inému. Presne toto isté vyšlo aj mojej žene, čo je úplne geniálne a v tomto sme sa našli.

Čiže dostávame od toho partnera a aj dávame tomu partnerovi to, čo potrebuje a vtedy to môže fungovať. Vtedy sme spokojní.

Knihu 5 jazykov lásky získaš na tomto odkaze

Ak sa ti toto video páčilo, pomohlo ti, tak mu určite daj like, pošli ho svojim kamoškám a pridaj sa aj na odber tohto Youtube kanála a blogu Žena snov, kde sa dozvieš, ako byť Ženou snov a ako si nájsť svojho vysnívaného chlapa.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *