Využi tieto dni a zameraj sa na seba

Teraz môžeš pracovať na svojom lepšom JA. Možno pracuješ z domu a možno chodíš do práce. V oboch prípadoch sa dá tento čas využiť vo svoj prospech.

Na to, čo všetko môžeš robiť a ako využiješ čas v týchto dňoch, bolo publikovaných za posledný týždeň už mnoho článkov.

Písali, že si môžeš upratať byt/šatník, pozerať filmy, spomínať pri albumoch s fotografiami, čítať knihy, vzdelávať sa, variť a skúšať nové recepty či športovať z domu.

Som presvedčená, že keď si len tak v tichu sadneš, napadne ti mnoho vecí, ktoré teraz môžeš robiť, na ktoré si kedysi nemala veľa času.

 

Čo budeme robiť?

Keď začalo obdobie karantény, moje prvé myšlienky boli, ako prežiť nasledujúce dva týždne s rodinou. Mám to šťastie, že pracujem z domu a moja celá rodina je tiež doma, no uvedomujem si, že nie každý má takúto možnosť. Začali sme rozmýšľať a plánovať, čo podnikneme a ako spoločne využijeme náš čas.

Ako dni bežali a našich činností bolo mnoho, začala som viac nad všetkým premýšľať a zahĺbila som sa do seba.

Uvedomila som si… prečo toľko premýšľam nad tým, čo budem robiť, aké aktivity podniknem, ako využijem čas?

Rozhodla som sa, že sa k tejto situácii postavím inak. Rozhodla som sa LEN byť, prijať túto situáciu s plnou zodpovednosťou, nechať veci plynúť a nevnímať čas. Prestala som teda plánovať každý deň.

Venujem sa práci z domu toľko, koľko uznám za vhodné. Keď začali do mojej pracovne cez okno vchádzať slnečné lúče, vytiahli ma von. Prácu som odložila a šla som na čerstvý vzduch.

Teraz som nesmierne vďačná, že žijem v malej dedinke v rodinnom dome, kde máme lesík, do ktorého chodím každý deň na prechádzku. Okrem srniek, poľných zajacov a motýľov nestretnem nikoho. Na prechádzky chodím väčšinou s rodinou, ale dopriala som si ich aj sama pre seba.

Doprajem si oveľa viac času byť sama so sebou.

Možno sa teraz pýtaš: “Čo ti to prináša?”

Kľud, pokoj, rozvahu, ale aj veľa kreatívnych nápadov.

 

Čo môžeš pre seba urobiť TY

  • Nalaď sa hneď zrána pozitívne, začni meditáciou, alebo len tak počúvaj svoju obľúbenú hudbu a tancuj pri tom.
  • Uvoľni sa a dýchaj. Vnímaj radosť zo skutočnosti, že žiješ.
  • Zisti, čo by ťa najviac upokojilo v tejto situácii. Buď osamote, niekde v tichu si všetko premysli hlavou a precíť srdcom.
  • Nechaj svoje emócie prichádzať vo vlnách, tak ako prichádzajú. Niekedy sme divoké, niekedy tiché, sú to jednoducho naše emócie a dovoľ si ich naplno prežívať.
  • Konaj v súlade so svojim emóciami.
  • Urob si čas na prechádzky v prírode (so všetkou zodpovednosťou), túlaj sa lesom či po parku, počúvaj štebot vtákov a pozeraj na tú krásnu prebúdzajúcu sa prírodu.
  • Buď sama sebou kvôli sebe, kvôli vlastnému pocitu šťastia.
  • Uvoľni sa, prijmi svoje telo a buď tou, ktorou naozaj si.
  • Váž si samú seba, buď k sebe úprimná a uvedom si, KTO SI a AKOU ŽENOU CHCEŠ BYŤ.
  • Ak si bola v minulosti zranená, zbav sa pochybností a uč sa znovu dôverovať. Ponor sa do seba a začni vyžarovať lásku bez pochybností.

DOPRAJ SI ČAS LEN PRE SEBA!

author avatar
Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *