5 dôvodov, prečo sa o teba chlapi nezaujímajú

Asi každej žene sa už v živote stala situácia, že práve chlap, ktorého by brala všetkými desiatimi nemal o ňu záujem. Alebo práve naopak, ostala obkľúčená mužmi, o ktorých nemala záujem ona.

Je to úplne bežný jav a ak si sa niekedy do takéhoto bodu dostala, mám pre teba skvelú správu: “Áno, aj na toto existuje riešenie.”

Aj ty môžeš úplne prirodzene vzbudzovať záujem u mužov, ktorí doteraz v tvojom živote mali iba miesto platonickej lásky.

 

5 dôvodov, prečo sa o teba chlapi nezaujímajú

Je niekoľko dôvodov, prečo sa ti neustále opakujú rovnaké scenáre pri chlapoch a prečo tí neprejavujú záujem.

V tomto momente je veľmi dôležité uvedomiť si, že za to, čo sa ti s chlapmi dialo a stále deje si zodpovedná iba ty sama.

 

1. Sama nevieš, akého chlapa vlastne chceš

Predtým, ako začneš randiť si uvedom, akého chlapa vlastne chceš. Spíš si, čo od chlapa očakávaš, aké vlastnosti by mal mať tvoj vyvolený a drž sa ich. Ujasni si svoje hodnoty a zásady, vymedz si hranice a drž sa ich.

Nezabudni, že ak nevieš čo chceš, dostaneš presne to, čo nechceš!

 

2. Sedíš doma na zadku (odtiaľ žiadneho chlapa nezbalíš)

Je piatok večer… máš v rukách knižku, pohárik vínka a čítaš si. Uvedomuješ si, že by si najradšej bola so svojím vysnívaným partnerom, ale ten nie a nie prísť.

Zamysli sa nad tým, prečo je to tak?

Možno argumentuješ tým, že v okolí nemáš žiadnych poriadnych chlapov. Avšak, ak si svoje okolie zúžila na prácu a cestu Z a DO nej, tak sa sama oberáš o možnosť spoznať zaujímavých chlapov. Nedávaš im tým pádom priestor, aby sa oni mohli zaujímať o teba.

Čo tak to nabudúce spraviť inak? Choď inou cestou… zastav sa niekde po ceste… usmievaj sa na okoloidúcich a buď otvorená prípadným zoznámeniam.

 

3. Si až príliš dostupná

Muži si nebudú vážiť to, čo si nezaslúžia.

Tu platí systém odmien. Ak sa chlapovi odovzdáš príliš rýchlo, získal ťa zadarmo. Prečo by si ho mala zaujímať práve ty, keď nemusel urobiť absolútne nič preto, aby ťa získal a stačilo, aby len lepšie vyzeral?

Dávaj mužovi do cesty prekážky a výzvy. Nechaj ho, aby sa o teba snažil. Ukáž mu, že ty nie si len nejaká ľahká korisť, ale že bude musieť investovať viac, aby si ťa získal a zaslúžil.

To, o čo nemusia muži bojovať im nestojí za to, aby sa k tomu vracali, keďže nemusia prekonávať žiadne výzvy a prekážky.

 

4. Nestarala si sa dostatočne o seba

Chlap je tvor vizuálny a Žena snov je príťažlivá už na pohľad. To, ako sa cítiš vo vnútri sa prejavuje aj navonok.

Máš sa skutočne rada taká, aká si? Vyzerať atraktívne nie je iba o tom, že nosíš make-up a krátku sukňu. Keď sa máš skutočne rada, máš úplne iné vyžarovanie.

Ak nie si spokojná so svojím výzorom, tak pre to niečo urob. Urob niečo pre to, aby si vyzerala lepšie a aby si sa následne aj lepšie cítila. Zájdi ku kaderníčke, daj si urobiť nechty, choď ku kozmetičke…

ALE rob to v prvom rade pre seba, nie kvôli chlapovi. Sprav to iba vtedy, ak to ty sama tak cítiš a chceš.

Keď budeš milovať samú seba, potom bude mať aj chlap priestor milovať ťa takú, aká si.

 

5. Nemáš svoj vlastný život

Prečo by mal mať hodnotný chlap záujem práve o teba, keď by bol jediným vyplnením tvojho času? Stal by sa pre teba alfou a omegou a pravdepodobne po prvotnom ošiali by sa pri tebe pomaly začal dusiť a stratil by záujem. A potom je to už len krôčik od odcudzenia sa a úteku.

Hľadaj si chlapa až v momente, kedy bude tvoj život tak skvelý, že už len s chlapom bude môcť byť ešte lepší.

Dopraj si čas pre seba, objav svoje vášne, talenty a nauč sa byť šťastná aj nezadaná. Chlap, ktorý vidí, že si spokojná aj sama so sebou nebude mať totiž obavy z toho, že by si ten jeho neskôr obmedzovala.

 

Čo najhoršie sa ti môže stať?

Nie nadarmo sa hovorí, buď sama sebou. Je prirodzené, že pri chlapovi, ktorý sa ti páči znervóznieš. Práve vtedy majú niektoré z nás tendenciu pôsobiť preafektovane až umelo.

Polož si jednu zásadnú otázku: Čo najhoršie sa ti môže stať?”

Maximálne sa mu nebudeš páčiť, alebo sa na nejakú dobu odmlčí. Ber to ako hru, ktorú buď dáš alebo nie. Keď ju nedáš, vždy máš možnosť začať odznova a vyvarovať sa predošlým chybám.

Článok vznikol v spolupráci s Dominikou Turi Nagy

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *