10 citátov, ktoré ti pomôžu na tvojej ceste stať sa Ženou snov

Citáty. Niektorí ich milujú (a spamujú nimi svoje fejsbukové nástenky), iní sa z nich smejú a berú ich len ako prázdne myšlienky “slniečkarov”.

To, čo z toho sedí na teba viac, je pravdaže tvoja vec. Máš právo myslieť si čokoľvek. Otázka je, čo ti tvoj názor prináša a aké máš výsledky.

Priznám sa ti, že tiež mám občas chuť poslať kade ľahšie tých premotivovaných ľudí, ktorí lajkujú a zdieľajú všetky možné citáty (len teraz neviem, či kvôli sebe alebo kvôli tomu, aby spravili dojem na svojich priateľov), no dobre viem, ako myslia v reálnom živote a ako skutočne žijú.

To sú totiž dve rozdielne veci. Presne ako môj obľúbený citát: “Sú dve verzie pravdy. Tá pekná a tá skutočná.” Tú peknú verziu rozprávaš priateľom a rodine, že ti nepriali okolnosti, nemala si šťastie… (doplň si vlastnú výhovorku)…, ale asi im nepovieš, že sa bojíš, nechce sa ti a nevieš, ako to máš dosiahnuť.

Je tak? 🙂

Každopádne. Z citátov ľudí, ktorí niečo dosiahli, sa máme čo učiť. A keď sa nad nimi zamyslíš a pochopíš, čo tým chcel dotyčný povedať a aplikuješ to do svojho života (dosť podstatný krok), môže ti to pomôcť stať sa Ženou snov.

Ako som už vravel, jedna vec je citáty zdieľať, no niečo úplne iné je riadiť sa podľa nich a žiť nimi.

Prinášam ti teda môj osobný pohľad na niektoré známe či neznáme citáty. Možno ti to pomôže uvidieť ich v novom svetle a nakopne ťa to k tomu, aby si nimi konečne začal žiť.

Stávaš sa takým človekom, ktorého názory počúvaš. Nemám ti to za zlé. Aj ja som počúval moju maminu, učiteľov a ufrflaných kamarátov. Zlomilo sa to vtedy, keď som začal čítať knihy (Carnegie, Kiyosaki, Toman…) a mal som iné názory.

Zvolil som si počúvať iných ľudí a učiť sa od nich. Páčili sa mi totiž výsledky, ktoré dosahovali a na základe ktorých mi radili oni. A to odporúčam aj tebe. Počúvaj tých, ktorí sú tam, kde sa chceš dostať ty.

S obľubou hovorím, že čím som bol vo väčších s*ačkách, tým budem úspešnejší (teda pokiaľ budem preto aj niečo robiť, aby som sa z tých neduhov dostal). Čím si bola na tom v minulosti horšie, o to viac sa chceš z toho dostať. A už nikdy sa tam nechceš vrátiť.

Občas je bolesť z toho, že sa vrátiš tam, kde si bola silnejšia ako vec, ktorú potrebuješ spraviť preto, aby si sa tam už nedostala. A tak radšej začneš makať na sebe, vzdelávať sa, cvičiť a staneš sa novým a lepším človekom. Nech ťa “s*ačky” zocelia.

“Hmm, tá žena je veľmi krásna a úspešná,” hovoríš si. A koho to zaujíma? Chceš sa na ňu vyhovárať? Alebo ťa to bude motivovať mať to tiež? Pozri, možno to bude znieť tvrdo, ale každý na teba kašle. Všetci sa zaujímame v prvom rade o seba.

95 % času rozmýšľame o sebe a zvyšných 5 % o druhých vo vzťahu k nám (kredit: Ivo Toman)! Ja, ty a aj tá úspešná žena. Neporovnávaj sa s druhými. Neporovnávaj sa so mnou. Každý žijeme svoj vlastný život, máme vlastný príbeh, skúsenosti a problémy. Vždy sa porovnávaj len sama so sebou. Ostatní nech sú ti ukradnutí. Oni to za teba nespravia.

Je to predsa TVOJ život. Ži ho tak, ako ty chceš. Nenechaj si ho prekĺznuť pomedzi prsty (lebo to budeš ľutovať). Rob veci, ktoré ti robia radosť. Obklopuj sa ľuďmi, ktorí ťa posúvajú vpred. Počúvaj a uč sa od tých, ktorí sú tam, kde sa chceš dostať ty… 

Inak vieš, čo je zaujímave? Keď som randil so ženami (bolo ich viac ako 150), tak ma na nich priťahovalo ich sebavedomie, bezprostrednosť, ako sa so mnou bavili, ich hravosť, sexepíl, štýl obliekania, ako sa na mňa pozerali či ako si verili. A bolo mi jedno, ak mali kilo navyše, krivý nos, redšie vlasy, malé prsia alebo… V tom momente som to absolútne neriešil. Dôležité pre mňa bolo, aký som pri nich mal pocit.

Ako môžeš chcieť, aby ťa chlapi chceli a milovali, keď sa nemiluješ ty sama? A prečo by ťa aj mali? Z ľútosti? Takto to, moja zlatá, nefunguje. Začať musíš od seba. Pozri sa do zrkadla a povedz si: “Milujem sa!” Sprav to. Hneď teraz! A usmej sa. Buď z toho šťastná.

Príde ti to choré? Sebaláska je hriech (alebo podobnú hlúposť, ktorú si niekde počula)? Kľudne sa tráp a fňukaj ďalej, ak ti to prináša želané výsledky. Ale ak chceš, aby sa o teba druhí zaujímali, zaujímaj sa najprv ty o nich. Ak chceš, aby si mala dobré kontakty, buď najprv dobrým kontaktom ty sama. Začni od seba.

Je na tebe, ako sa budeš pozerať na problémy, ja im radšej hovorím výzvy. Buď ťa to posilní alebo… Rozhodnutie je len a len na TEBE.

Lepšie je byť sama ako vo vzťahu, v ktorom to nemá zmysel (obe strany musia chcieť a pracovať na ňom) a nie si spokojná a šťastná. To by mohlo byť pre teba deštruktívne.

Ak chceš poznať 3 kroky, ako byť šťastnou vo vzťahu s vysnívaným partnerom, tak získaj moju najnovšiu knihu TERAZ.

Ak budeš spokojná a vyrovnaná, tak aj tvoje vzťahy také budú. Nie nadarmo sa vraví, že keď je žena šťastná, tak je šťastná celá rodina.

Väčšina ľudí, tiež som v minulosti k nim patril, chodí po ulici, po meste, po obchodoch…, kdekoľvek ako zombík. Majú spustené ramená, sú zhrbení, pozerajú do zeme, sú bez výrazu, bez emócie, bez energie… neusmievajú sa (úsmev vidieť aj v očiach, keď to premietneme na korona situáciu).

Verím, že tiež patríš k tým ľuďom, ktorí to tak ďalej nechcú a pochopili. Vieš, že niekedy stačí, ak tvoj úsmev (alebo vľúdne slovo) rozžiari tvár jedného jediného človeka a ten to odovzdá ďalej. Rozpútaj aj ty takúto reťazovú reakciu, aby si pomohla zmeniť svet. Máme tú silu. Šír radosť a energiu vôkol seba.

Poznáš ten pocit, keď sa ti fakt nechce? Ale, že fakt! Máš povysávať celý byt alebo utrieť prach. Máš si prečítať knihu. Máš si zacvičiť. Máš zaplatiť faktúru za telefón… mohol by som takto pokračovať donekonečna vecami, ktoré sa mi nechceli robiť.

Spravili sa? No, samé určite nie. Aj tak som ich nakoniec musel spraviť. Ale dovtedy som minul množstvo času, bol som znechutený a nijak to nezlepšovalo môj život.

Na jednom z tréningov Andyho Winsona som počul skvelý citát, ktorý vo mne zarezonoval: “Keď sa ti nechce, musíš!” Dokonalé! A funguje to skvelo. 🙂 Sprav to najbližšie takto, keď sa ti niečo nebude chcieť. Ušetríš množstvo času a nebudeš tak znechutená. A kto vie, možno ťa to bude nakoniec aj baviť.

 

Mám pre teba výzvu. Ak sa na to cítiš, zdieľaj citáty so svojimi priateľmi a ukáž im tým, že nie si len ďalšia “zdieľačka na prázdno”, ale budeš sa nimi odteraz riadiť! A to už chce odvahu, prekonávať samú seba, ako vraví Zig Ziglar.

Ktorý citát sa najviac páči tebe? Napíš mi dolu do komentárov.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

  3 Comments

 1. Antonia
  4. januára 2021
  Odpovedať

  Keď sa ti nechce, musíš

 2. Janka Fechová
  9. januára 2021
  Odpovedať

  Všetky sú krásne a plné múdrosti, ktorá vychádza zo skúsenosti.
  Mňa najviac oslovilo to čínske príslovie: ” Použi svoj úsmev, na to aby si zmenila svet.
  Nedovoľ svetu, aby zmenil tvoj úsmev.”

 3. ADRIANA
  3. januára 2022
  Odpovedať

  naše vzťahy sú odrazom vzťahu ktorý máme sami so sebou

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *