Ako ty pristupuješ k chlapom a vzťahu?

Predstav si, že chceš uvariť obed. Previažeš si oči šatkou a rukou siahneš po neznámych ingredienciách. Nemáš k dispozícii žiadny recept.

Necháš sa viesť iba pocitom, ktoré z ingrediencií vyberieš, ako ich skombinuješ, koľko ich budeš variť či piecť… Nakoniec výsledné jedlo ochutnáš. V ideálnom prípade ti má chutiť, nasýtiť ťa a neotráviť.

 

Ako ty pristupuješ k chlapom a vzťahu?

Asi takto nejako pristupuje väčšina žien (a mužov) k vzťahom. Ako inak si vieš vysvetliť, že tri zo štyroch žien majú za sebou tri a viac neúspešných vzťahov? Že polovica z tých, ktoré majú aktuálne vzťah, nie je vo vzťahu spokojná a šťastná so svojím partnerom?

A, známa štatistika, každé tretie manželstvo končí u nás rozvodom (v zahraničí je to ešte horšie!)?

Spoliehajú sa, že im osud a šťastie privedie do života toho pravého, o ktorom vždy snívali. Ideálne na prvú šupu. Bez toho, aby ho hľadali a vybrali si ho ony na základe jasných kritérií. Pretože on si nájde ich, keď to budú najmenej čakať, no nie? A budú s ním mať úprimný, harmonický a láskyplný vzťah, v ktorom sa budú cítiť šťastné. Do konca života.

Ale ono je to akosi inak. Neustále narážaš na nevhodných chlapov do dlhodobého vzťahu, priťahuješ rôzne individuá a väčšinou chlapi chcú mať s tebou len sex, boja sa vzťahu a nechcú sa viazať.

 

Máš pocit, že nemáš na chlapov šťastie

Po toľkých sklamaniach a neúspešných vzťahoch im pomaly prestávaš dôverovať a obávaš sa, že nemáš odvahu sa skutočne zamilovať. Prestávaš veriť aj sebe, že budeš niekedy šťastná, milovaná a že aj teba postretne láska ako z romantického filmu. Je z teba cítiť osamelosť, úzkosť a núdza o blízkosť partnera.

A aj keď už narazíš na chlapa, ktorý sa ti páči a mohlo by to byť ono, naviažeš sa na neho a venuješ mu všetku svoju pozornosť, city, aj telo. No on sa zaujíma o teba menej a menej, až sa ti prestane ozývať úplne a ty nevieš, čo sa stalo.

Vo vzťahu s chlapom postupne zaľúbenie opadne, on sa prestane snažiť a neposúva vzťah ďalej, vyprchá aj láska, nekomunikujete spolu, prídu hádky a rozchod – a ty si opäť na začiatku  začarovaného kruhu.

Veríš si stále menej, menej veríš chlapom, do cesty ti prichádzajú stále horší a horší chlapi a máš pocit, že všetci schopní a vhodní chlapi pre teba snáď vymreli a netušíš, kde máš na niekoho “normálneho” naraziť.

 

Skutočne je toto tvoj osud?

Alebo si doteraz iba používala pokazený kompas, ktorý ťa zaviedol tam, kde si byť nechcela.

Táto kniha pôvodne nemala vzniknúť. Neplánoval som ju napísať. Po vydaní knihy Žena snov som si povedal, že ďalšiu knihu, pokračovanie trilógie, najbližšie dva roky nenapíšem a budem sa naplno venovať nášmu komunitnému Klubu Žien snov. A hľa, teraz čítaš tieto riadky.

Uvedomil som si, že mojou misiou, niečo, čo ma prerastá, je, aby boli všetci muži a ženy na svete šťastní vo vzťahu so svojím vysnívaným partnerom. Pretože iba v takom vzťahu môžu vyrastať spokojné a šťastné deti, ktoré budú mať v rodičoch vzor, ako má vzťah vyzerať.

A nebudú si musieť so sebou do dospelosti niesť “batôžky” a negatívne vzorce správania, ktoré sme si z detstva a dospievania priniesli do vzťahov my. I keď si to možno neuvedomujeme, tieto “batôžky” a negatívne vzorce správania ovplyvňujú celý náš život a potom sa čudujeme, že sa nám vo vzťahoch a v živote nedarí, ako by sme chceli.

 

Ako byť šťastná vo vzťahu

Vďaka 3 krokom, ako byť šťastná vo vzťahu s vysnívaným partnerom, ktoré som vytvoril ako jednoduchý, overený a nasledovaniahodný koncept krok za krokom, už viac nebudeš priťahovať tých nesprávnych chlapov a neisto sa dookola motať v neperspektívnych vzťahoch.

Nebudeš viac nespokojná vo vzťahu s chlapom, s ktorým si sa rozhodla byť a budeš si vedieť presadiť svoje. Už žiadne sklamania, pošliapané sebavedomie a zbytočné rozchody.

Podám ti to takým zrozumiteľným jazykom, že po dočítaní knihy Šťastná vo vzťahu budeš automaticky vnútorne nastavená na myšlienku “šťastná vo vzťahu s vysnívaným partnerom” a už sa nikdy neuspokojíš s ničím horším. Či už aktuálne vo vzťahu si alebo na toho svojho partnera ešte len čakáš.

Čo by si povedala na to, keby si získala prístup k skúsenostiam iných žien, Žien snov, keď príde na chlapov a vzťahy s nimi? Ako to prežívali ony? Čím si prechádzali? A čo im pomohlo prekonať zdanlivo neprekonateľné scenáre a situácie, v ktorých sa s chlapmi ocitli?

Budem s tebou v knihe zdieľať mnohé príbehy žien, o ktoré sa so mnou za posledný rok podelili, a ktoré budú pre teba inšpiráciou, že sa dá nájsť vysnívaného chlapa a byť šťastnou vo vzťahu.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *