15 výhovoriek, ktoré ženy na chlapoch neznášajú

Muži a výhovorky… nerozlučná dvojka?

Musíme im uznať, že ich vedia dokonale premyslieť, ešte lepšie naservírovať a podať v správny čas na správnom mieste. 🙂

Prečo ich vlastne využívajú?

Muži sa veľmi radi vyhýbajú vysvetľovaniu a konfrontácii so ženou, a tak rýchlo siahnu po praktických výhovorkách, ktoré my ženy už dokonale poznáme.

Ďalším dôvodom, prečo používajú výhovorky je to, že si strážia svoj osobný čas, chcú ho plnohodnotne využiť a preto sú ochotní bojovať všetkými dostupnými prostriedkami a výhovorky sú pre nich ten najjednoduchší spôsob.

Bola som zvedavá, tak som sa našich žien v skupine Žena snov (ak ešte nie si členkou, tak sa určite pridaj) opýtala, aké výhovorky im chlapi povedali. Žienky sa parádne rozpísali a keďže sme si to nechceli nechať iba pre seba, tak z toho vznikol tento článok.

 

Tak poďme na to! Pozrime sa na tie najlepšie výhovorky mužov, ktoré ženy neznášajú:

 1. Zajtra ti zavolám

Keď táto “legendárna” veta vyjde z mužských úst, v tej chvíli vieme, že nezavolá.

 

 1. Neviem ti nič sľúbiť

Povedzme si na rovinu, že my ženy nemáme rady, ak niečo chlapi sľúbia a nevedia to splniť. Preto prišli muži na skvelú výhovorku “nič nesľubujem”.

My však vieme, že ide o milosrdné klamstvo, kedy nám nechcú nič sľubovať a už vôbec to nemajú v pláne splniť.

 

 1. Nemám čas

Toto je tak veľmi otrepaná fráza, že občas sa zdá, že už ju začali používať aj ženy. 🙂

Aká je realita? Nikto nie je až tak zaneprázdnený, je to len otázka priorít. Je na každom z nás, komu a čomu ten čas chceme venovať.

Ak chlap takúto výhovorku používa častejšie, ako je počet vašich stretnutí, môžeš si byť istá, že už nemá záujem o ďalšie stretko.

Vieš, ako sa vraví: “Kto chce hľadá spôsoby, kto nie dôvody.”

 

 1. Mám veľa práce

Takmer podobná výhovorka typu “nemám čas”. Chce ti dať pocítiť, ako veľmi je zaneprázdnený a pohltený svojou prácou. Nekompromisný workholik či biznisman?

 

 1. To sa nedá

Dáš mu niečo urobiť, ale ak nejde čisto o mužskú záležitosť (alebo niečo, čo robí rád, v čom sa vyzná), trpezlivosť je zrazu na míle vzdialená.

Radšej povie, že sa to nedá urobiť. Nefunguje to. Nejde to.

V preklade to však znamená jediné: Jednoducho sa mu to nechce urobiť… a pravdepodobne to počká na teba.

 

 1. Slovíčko “POTOM”

Potom to doriešime. Potom sa porozprávame. Potom zavolám. Potom to urobím. Vlastne doteraz mi nie je jasné, PO ČOM je to POTOM?

 

 1. Nemali to

Je ti to povedomé? Pošleš chlapa do obchodu – v dobrej vôle mu to chceš, čo najviac uľahčiť, tak mu napíšeš aj zoznam vecí, ktoré má kúpiť.

A keď sa vráti, tak väčšinou z tých pár vecí (troch), ktoré mal kúpiť, tak jedna chýba. Ty sa potom len divíš, kde sa stala chyba?

Žeby bol v dnešnej dobe nedostatok tovaru v obchodoch? Nie. Jednoducho bol lenivý, nechcelo sa mu to hľadať, tak radšej len povie: “Nemali to.”

 

 1. To počká do zajtra

Všetko počká do zajtra, aj pozajtra a prejde aj týždeň. Ale väčšinou to počká na nás ženy, pretože už stratíme trpezlivosť, aby sme im to tisíckrát pripomínali. Radšej to urobíme samé. Je tak?

 

 1. Nestíham

Popravde väčšinou nestíha len teba. Ale keby mu zavolal kamarát, že sa chystá na pivečko, zrazu sa vie zariadiť tak, aby pivečko určite stihol.

 

 1. Nechcem sa teraz s nikým stretávať

Uveríme tomu, že sa teraz zatvorí doma, medzi štyri steny a nebude z domu vychádzať, aby nikoho nestretol?

Je to len trápna výhovorka, aby sa nemusel stretnúť s tebou. Chcel tým len vyjadriť, že nemá záujem o stretnutie a lepší spôsob, ako sa z toho vyzuť, nepozná.

 

 1. Som unavený

Na každého raz doľahne únava. To je pravda, ale bohužiaľ, chlap je väčšinou unavený vtedy, keď chceš od neho pozornosť alebo sa nebodaj s ním rozprávať. Ale ak ho o hodinu kamarát požiada o pomoc, únava je zrazu preč.

 

 1. Zabudol som

Chceš od neho jednu-dve veci, ktoré má vybaviť či urobiť, a keď sa ho na to spýtaš, typickou a veľmi často používanou odpoveďou je: “ZABUDOL SOM.”

Akoby v dnešnej dobe neexistovali telefóny a diáre, kde si to môže poznačiť.

Nanešťastie, sa táto výhovorka teší všeobecnej obľube a začali ju používať už aj deti v pubertálnom veku (viem, o čom hovorím) ako odpoveď pre svoje maminy.

 

 1. Neviem, kde to je

Nestačí mu povedať: “Zlatko, v prvom šuplíku mám zošit, prines mi ho.”

Už asi tušíš, aké bude jeho odpoveď. Presne tak: “Nie je to tu.”

A ty si si na 1000% istá, že to tam je, lebo si ten zošit pred pár hodinami položila na to miesto. Znovu mu to zopakuješ, zadáš presné GPS súradnice, ale márne.

Iba ti z izby zakričí: “Neviem, kde to je.” Jednoducho to nie je v jeho zornom poli.

 

 1. Nabudúce

Chceš ísť s chlapom na výlet, všetko naplánuješ (vytešuješ sa, ako si to parádne vymyslela), oznámiš mu, kam pôjdete a on ťa odbije len slovom: “NABUDÚCE.”

Naplánuješ vymaľovať izbu? Môžeš sa staviť, že mu to nevyjde, nebude vtedy doma a síce to s radosťou pre teba urobí, ale NABUDÚCE.

 

 1. Som chlap, neviem robiť viac vecí naraz

Nemá význam chlapa zaťažovať viacerými vecami naraz. Keď vidíš, že niečo robí, nehovor mu vtedy o dovolenke, alebo čo od neho ďalšie potrebuješ. On vtedy nevníma a nepočúva.

Aj keby si len strihal nechty na nohách, nevyrušuj ho, nehovor na neho, pretože sa plne sústredí na svoju činnosť. 🙂

 

S koľkými z týchto výhovoriek si sa v praxi u muža stretla? 🙂 Áno, aj my ženy (občas) použijeme nejakú tú výhovorku, ale predsa len chlapi majú v tomto navrch.

Budem rada, ak sa aj TY so svojimi skúsenosťami podelíš s nami dole do komentárov. Prezraď nám, aké výhovorky povedali chlapi tebe. 🙂

author avatar
Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

  1 Comment

 1. 2. júna 2020
  Odpovedať

  Všetky výhovorky mal môj ex partner ? nech mu je zem ľahká ???

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *