AKO sa prestať báť odmietnutia?

Nedávno mi písala jedna kočka, že videla v bare jedného fešáka, ktorý sa jej zapáčil. Následne ho našla aj na Facebooku.

A potom mi položila otázku: “Michal, čo mám spraviť, aby som ho zaujala? Je to jeden z tých týpkov, ktorý vie, čo chce, obletujú ho ženy, je zaujímavý, má svoju hodnotu. Čo mu mám napísať, čo mám spraviť a ako si ho mám pridať, aby som ho zaujala, odpísal mi a aby z toho ideálne aj niečo bolo?”

Ak chceš vedieť odpoveď, tak si pozri hneď teraz toto video a prezradím ti to 🙂

Klikni sem a pridaj sa na odber Žena snov videí

 

Čo vôbec táto žena riešila?

Možno aj ty riešiš niečo podobné v tomto momente a nechceš to pokaziť. Nechceš byť odmietnutá. Chceš, aby to práve s týmto vyšlo. Lenže na začiatku, je to len pekná kôpka mäsa – možno má pekné telo a je to pekný chlap, ale ty o ňom absolútne nič nevieš.

Nevieš, aké bude mať hodnoty. Nevieš, aký má vzťah k ženám. Nevieš, ako si budete rozumieť. Ale nezistíš to, pokiaľ to nevyskúšaš a nebudeš mať s ním skúsenosť. To, čo si on o tebe pomyslí, alebo či ti odpíše, neodpíše, keď mu dáš svoje číslo do ruky, aby ti zavolal a nezavolá ti, tak si ho len odfiltrovala.

Zistila si, že nebude vhodný a nemusíš to absolútne ďalej riešiť. Ty, tvoj život a tvoje partnerské vzťahy sú práve o tom, aby si spoznávala nových ľudí a zisťovala si, čo ti vyhovuje, čo ti nevyhovuje a proste čo chceš a čo nechceš.

Väčšina chlapov pre teba nebude vhodných.

Nebudú pre teba vhodní z dôvodu, že tebe sa nebudú páčiť takí, akí sú a oni ťa možno budú chcieť alebo naopak ty sa nebudeš páčiť im, pretože oni tiež niečo hľadajú a ty to nie si.

Na tejto ceste zažiješ množstvo odmietnutí a je to úplne normálna a prirodzená súčasť spoznávania sa s niekým novým.

Potrebuješ spoznávať ľudí, aby si zistila, čo vôbec chceš, čo nechceš a odmietnutie je úplne prirodzené a normálne.

To je presne také isté, ako keď nahádžeš špagety na stenu. Niektoré z nich zostanú prilepené. Keď tam hodíš jednu špagety a budeš sa čudovať, že spadne, tak sa budeš nad tým trápiť: “Jéj, tak toto nevyšlo. Ja nemám šťastie, mne tie špagety na tej stene nedržia.” Tak sa tým budeš deptať zbytočne ďalej.

 

Poviem ti príklad

To je presne ako keby som ja pred mnohými rokmi nenapísal mojej manželke na internete a nezoznámili by sme sa. V ten večer som napísal desiatkam a desiatkam žien, keď som sa jeden večer nudil, rozposielal som správy a väčšina mi neodpísala.

Väčšina nezareagovala, ale ona bola spomedzi ďalších jednou z tých, ktorá mi odpísala a nakoniec z toho niečo vzniklo. Ja som dnes šťastný, že vtedy som jej napísal a využil som príležitosť.

Keby som sa sústredil na tie desiatky, ktoré ma vtedy “odmietli”, ktoré mi neodpísali, tak by som sa deptal možno ešte dodnes a bol by som sám. Potrebuješ využívať príležitosti na každom jednom kroku. Skúšať to, pretože pokiaľ to nevyskúšaš, tak nevieš.

Akonáhle sa budeš báť niečo spraviť, tak budeš mať v 100 % prípadoch neúspech.

Keď sa budeš len pozerať na tých pekných chlapov alebo sympaťákov, s ktorými by si sa chcela zoznámiť a nič nespravíš, tak ťa ani nespoznajú. Nebudú vedieť, že kto si a budeš v 100 % prípadov odmietnutá.

Ak pôjdeš s kožou na trh a začneš sa zoznamovať, tak tým spravíš nultý krok. Usmeješ sa na nich, pozrieš sa na nich, pridáš si ich na Facebooku, na internete, alebo im napíšeš na zoznamke, to je úplne jedno.

Tak sa im aspoň ukážeš, že tu si a dáš im príležitosť, aby ťa spoznali. Dáš príležitosť sebe, aby si spoznala aj ty ich. Vtedy máš aspoň 1 % šancu, že z toho niečo bude, že to bude možno tvoj nový kamarát, že to bude tvoja bútľavá vŕba, že to bude tvoj milenec, partner, manžel, otec tvojich detí.

Pokiaľ budeš na nich len pozerať, pokiaľ nič nespravíš, pokiaľ sa budeš báť odmietnutia, tak v 100 % prípadov budeš neúspešná.

 

Čo sa stane, ak to skúsiš?

Zamysli sa nad tým, čo najhoršie sa môže stať, keď niečo spravíš a ten chlap zareaguje buď zle, alebo sa s tebou nechce baviť, alebo sa niekam inam pozrie, alebo sa z niečoho vyhovorí, alebo ti neodpíše. To je naozaj to najhoršie, čo sa v tom momente môže stať. Naozaj je to až také hrozné?

A naopak, čo najlepšie sa ti môže stať, keď to skúsiš? Keď do toho pôjdeš? To najlepšie, čo sa ti naozaj môže stať je, že budeš mať toho chlapa, s ktorým môžeš niečo riešiť, otca tvojich detí, tvojho budúceho životného partnera.

Ak prevažuje naozaj to, že ti neodpíše – prípadne, že divne zareaguje a nebude sa chcieť s tebou ani baviť ďalej, tak sa zamysli nad tým, či je to naozaj až také hrozné, ako to najlepšie, čo sa ti môže stať.

Ak prevažuje to najlepšie, čo sa ti môže stať a budeš na to zameriavať svoju pozornosť a pocity, tak vtedy pôjdeš do akcie, vtedy budeš tie veci robiť, vtedy nebudeš riešiť nejaké odmietnutie, pretože budeš vedieť, že odmietnutie je len skúsenosť a spätná väzba, ktorú si nabrala na ceste za tvojím pánom božským a za tvojím mužom snov.

Ak sa ti toto video páčilo, pomohlo ti niečo si uvedomiť, daj tomuto videu lajk a zdieľaj ho so svojimi kamarátkami, ktoré môžu mať tiež podobné problémy a výzvy v živote.

Určite sa pridaj na odber tohto Youtube kanála a blogu Žena snov, kde sa dozvieš, ako byť Ženou snov a ako si nájsť svojho vysnívaného chlapa.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *