Platenie na rande (kontroverzné!)

Ako docieliť, aby ťa chlap nebral ako zlatokopku alebo nejakú náročnú ženu, ktorá ho chce len vyciciavať z peňazí a ktorá bude stále čakať, že za ňu všetci všetko zaplatia?

Pozri si toto video hneď teraz až do konca a dozvieš sa to:
Klikni sem a pridaj sa na odber Žena snov videí

 

Platenie na rande

Chcel by som sa s tebou porozprávať o platení na rande. Ako by to malo byť, ako by to mohlo byť, ako je to správne. Mala by si sa ponúknuť zaplatiť, alebo by mal platiť všetko chlap?

V tomto videu a článku ti chcem dať niekoľko tipov, myšlienok a nápadov ako docieliť, aby ťa chlap nebral ako zlatokopku.

Vieš, aj chlap, ktorý má peniaze, aj chlap, ktorý si to môže dovoliť, tak nechce na žene vidieť, že musí všetko za ňu platiť, že si ju ako keby vydržiava.

Je úplne v poriadku, keď napríklad na prvom rande, (chlap väčšinou na prvé rande pozýva), vytiahne peňaženku a zaplatí. Je to v poriadku.

Ale už na tom prvom stretnutí by si mala ukázať aspoň snahu, že si ochotná zaplatiť aspoň sama za seba a ponúkneš sa. Väčšinou chlap povie: “Áno, to je v poriadku. Nechaj tak. Zaplatím. Nabudúce môžeš pozvať ty mňa.”

 

Mal by vidieť tvoju snahu

Ale už nie je v poriadku, pokiaľ len chlap platí za každé rande, za každú večeru, za každé kino a ty nemáš ani len ochotu, aby si zaplatila sama za seba.

To neznamená, že keď si (možno) študentka a chodíš s podnikateľom, ktorý si to očividne môže dovoliť, že aj tak má platiť stále on, pretože na to má.

Je úplne v pohode, keď napríklad on zaplatí za drahú večeru, alebo ťa pozve do divadla, alebo ťa pozve autom na drahý výlet do wellnesu. Áno, je v poriadku, pokiaľ to zaplatí on.

Ale ty by si mala aspoň snahu ukázať, že on ťa pozve do kina, tak ty zoberieš pukance a kolu k tomu. Alebo on ťa zavolá na nejaký výlet, minie veľa nafty, povedzme zaplatí za wellness a ty zaplatíš za obed, alebo za občerstvenie na pumpe, ktoré máte po ceste.

Čiže nemusíš sa deliť 50/50, ale mala by si ukázať, že máš snahu, že si rovnocenný partner. To, že si žena absolútne neznamená, že teraz si nejako nadradená nad chlapom, alebo že by ťa mal na stretnutí oceňovať peniazmi.

A hlavne v začiatkoch, pokiaľ spolu randíte, ste rovnocenné bytosti. Muž a žena.

 

Toto ti odporúčam

Tak isto, keď ideš s kamoškou, tak nikdy nečakáš, že za teba zaplatí zakaždým večeru alebo kino. Proste je ti úplne normálne a prirodzené, že sa aspoň podelíte, alebo raz pozve ona, raz pozveš ty.

Takto by to malo byť aj s chlapmi. Nemusíme do toho ťahať peniaze, tak by to malo byť niečo za niečo.

On ťa napríklad niekam zavolá, tak ty ho potom môžeš zavolať k sebe domov a navaríš mu chutnú večeru. Vyvinieš nejakú iniciatívu, zoženieš suroviny a takto ho prekvapíš. Nemusíte chodiť do reštaurácie.

Cieľom je, aby si nebola vnímaná u chlapa ako náročná žena, ktorá sa necháva vydržiavať a ktorá si myslí, že je panička, lebo sa narodila ako žena a teraz to robí z nej nejakú nadradenú osobu.

Nie. Vo vzťahu by to malo byť rovnocenné. Aj muž, aj žena by tam mali niečo prinášať. Tak, ako sa správaš ku kamarátom či ku kamarátkam by si sa mala správať aj ku chlapovi.

Ukáž aspoň snahu. Ukáž iniciatívu. Pokiaľ bude chcieť všetko platiť on, tak možno nasilu občas sprav to, že to zoberieš ešte predtým, ako pôjde on niečo zaplatiť. Aby si mu ukázala minimálne tú snahu, že si ochotná a schopná, že si rovnocenný partner pre neho.

 

Máš nejaké otázky?

Ak máš nejaké konkrétne otázky ohľadom platenia na rande, alebo platenia vo vzťahu, alebo celkovo ohľadom financií vo vzťahu, tak mi ich napíš dolu do komentárov.

Verím, že po tomto videu bude viac spokojných žien, aj spokojných mužov a nebudeš (možno) vnímaná ako zlatokopka, alebo ťažko udržateľná žena.

Dokáž chlapovi snahu, že si sebestačná, si rovnocenná, si ochotná do vzťahu tiež niečo priniesť a nielen tým, že si žena, že prídeš na stretnutie a to ti stačí. Ukáž, že si ochotná dávať a nielen brať.

Viem, že tento článok a video je trochu kontroverzné, lebo vždy, keď sa bavíme o peniazoch, tak je to kontroverzné. Ale verím, že ti to pomohlo, dalo ti to možno iný uhol pohľadu na chlapov, na vzťahy a na rande.

Verím, že som ťa veľmi nenaštval a že som ťa potešil, že je v poriadku, pokiaľ si aj ty ochotná zaplatiť na tom druhom, treťom rande, aby videl tvoju iniciatívu.

Ak sa ti toto video páčilo, pomohlo ti, tak mu určite daj like, pošli ho svojim kamoškám a pridaj sa aj na odber tohto Youtube kanála a blogu Žena snov, kde sa dozvieš, ako byť Ženou snov a ako si nájsť svojho vysnívaného chlapa.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

  2 Comments

 1. Ľudka
  29. júla 2021
  Odpovedať

  Ahoj Michal, chcem sa spýtať s partakom na turistiku mame ísť na túru s tým, že aj pre spíme mal by ma brat cestou, myslím ze on vše zajedna,, mam mu predtým ako prídeme, možno cestou v aute navrhnúť, že koľko mu mam dat peňazí za pobyt, benzín alebo až po pobyte?

  • Michal Kopecký
   5. novembra 2021
   Odpovedať

   Kľudne sa proaktívne spýtaj dopredu, nech máte obaja jasno. To, ako sa rozhodne, je na ňom.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *