Toto NIKDY nedovoľ chlapovi!

Často sa stretávam s názormi: “Chlap by mal za všetko platiť,” alebo “chlap by sa mal o ženu starať.”

Ale ako by to v skutočnosti malo byť?

Ak to chceš vedieť, tak si pozri toto video, ktoré ti možno dá trochu iný pohľad na peniaze, aký si mala doteraz:
Klikni sem a pridaj sa na odber Žena snov videí

 

Ako je to u teba?

Ako som ti už vyššie spomínal, tak veľakrát sa stretávam s názormi žien, že: “Chlap by mal za všetko platiť,” alebo “chlap by sa mal o ženu starať.”

Lenže takto sa potom ženy dostávajú častokrát do začarovaného kruhu, že chlap ich… Nechcem to tak hanlivo povedať, že: “Chlap ich drží za gule, čo sa týka peňazí.”

Pretože ženy sa dostanú do vzťahu, kde chlap má kontrolu nad peniazmi a celkovo nad rozpočtom. Nemôžeš si napríklad kúpiť niečo, čo potrebuješ, alebo z čoho máš radosť. Potrebuješ si pýtať od neho peniaze, potrebuješ si pýtať od neho povolenia a toto naozaj nie je sloboda.

Toto ťa potom núti s chlapom zostať. Keď to náhodou neklape a nefunguje, tak s takýmto chlapom ostávaš len kvôli tomu, že máte spoločné bývanie, pretože sa nevieš postaviť na vlastné nohy. Proste drží ťa v tomto prípade na krátko.

 

Toto ti odporúčam

Odporúčam ti začať sa zaoberať aj peniazmi a začať si zapisovať svoje výdaje. Tvoriť si menšie rozpočty, odkladať si nejaké peniaze bokom, aby ťa peniaze neobmedzovali, alebo aby si nebola s chlapom len kvôli peniazom, aby ťa on zabezpečil.

Ale aby si bola samostatná a postarala si sa sama o seba, mala si slobodu a mohla si od chlapa kedykoľvek odísť, aby ťa peniaze pri ňom nedržali.

Čiže, začni si zapisovať napríklad svoje výdaje. Kde koľko míňaš, ako míňaš. Možno porozmýšľaj nad zvýšením platu, dávaj si niečo bokom.

Toto ti naozaj zabezpečí to, aby si mala bokom peniaze, ktoré ty môžeš míňať sama pre seba. Aj keď budeš vo vzťahu s chlapom, tak ti nebude môcť vyčítať, že si si kúpila nejakú novú kabelku, že si si kúpila nové topánky. Pretože to budú tvoje peniaze, z tvojich vlastných rezerv, budeš mať bokom našetrené dostatočne toľko, aby si mohla kedykoľvek od chlapa odísť a nedržal ťa kvôli peniazom pri sebe.

Pokojne mi napíš dolu do komentárov, či sa snažíš takto sama o svoju budúcnosť, alebo nejaké ďalšie tipy pre ostatné ženy, ktorým by mohlo pomôcť to, ako pracovať so svojimi peniazmi, alebo ako s nimi narábať, ako s nimi hospodáriť, aby ich mali viac a aby boli samostatnejšie.

 

Zhrniem ti to

To, čo chcem, aby si si odniesla z tohto videa je, že maj aj vlastné peniaze, maj ich niekde bokom alebo zarábaj si sama na seba, aby si nikdy nebola závislá na chlapovi.

Aj keď áno, súhlasím s tým, že chlap by mal pozvať na rande. Chlap by mal zabezpečiť rodinu. Mal by možno zarábať viac a snažiť sa o to, aby sa o teba postaral.

Ale aj tak, aj keď ťa možno živí chlap, tak aj tak potrebuješ mať svoje peniaze aj v tomto vzťahu bokom, aby si bola skutočne slobodná, aby tvoje šťastie nezáviselo na chlapovi, alebo tvoja budúcnosť, či deti, alebo ktokoľvek nezávisel na chlapovi. Ale aby si mala slobodnú voľbu.

Ak sa ti toto video páčilo, pomohlo ti, tak mu určite daj like, pošli ho svojim kamoškám a pridaj sa aj na odber tohto Youtube kanála a blogu Žena snov, kde sa dozvieš, ako byť Ženou snov a ako si nájsť svojho vysnívaného chlapa.

author avatar
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia Žena snov a jeho cieľom je pomôcť ženám a mužom nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Žena snov, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »

  2 Comments

 1. Drahoskava Hrckova
  28. apríla 2021
  Odpovedať

  Toto je svätá pravda. A presne koli peniazom trpím roky. Inak už by som bola dávno odídena Syn už je dospelý a chcem tak urobiť, tretí rok bývam u mamky, v byte oproti nášmu spoločnému. Je to ťažké pi 30 rokoch manželstva.Človek stratí dôveru v seba, robí len to, aby bol kľud v rodine. Je bez názoru. Nikto sa na neho nepýta. A keď ho aj povie, nie je žiadna odozva. Urobila som tak a vyhrážal sa rozvodom, krikom. Nikdy ma nebral ako rovnocenné partnerku. Nikdy sa netrafil. Robil len to, vo on chcel.

  • Michal Kopecký
   5. novembra 2021
   Odpovedať

   Tak začni robiť konečne to, čo TY chceš 🙂 A rátaj s tým, že sa to druhým nebude páčiť…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *